Заняття 22. Тема. Ознайомлення дітей із назвами частин тіла. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група

Заняття 22. Тема. Ознайомлення дітей із назвами частин тіла. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група

Програмовий зміст: ознайомити дітей із назвами частин тіла людини — тулуб, права рука і ліва рука, права нога і ліва нога, пальці, голова і всі органи, які на ній розміщені,— з призначенням частин тіла (руки потрібні, щоб умити личко, брати ложку, малювати; очі — щоб дивитися і бачити; носик, щоб відчувати запахи, вдихати повітря); вчити дітей берегти очі, вуха й інші органи від травм, дотримуватися особистої гігієни, щоб бути здоровими.

Матеріал: лялька Дмитрик — «малючок-голячок»; овочі, фрукти; парфуми; дзвіночок.

Хід заняття 22. Тема. Ознайомлення дітей із назвами частин тіла. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група

Чути плач ляльки.

Вихователь. Діти, хто це плаче? Правильно, це маленька дитинка. Подивіться, який малючок-голячок завітав до нас. Його звуть Дмитрик. Він дуже маленький і не знає, де у нього тулуб, ручки, ніжки, носик, вушка. Давайте розкажемо йому, діти.

У кожної людини є тулуб. Ось, Дмитрику, у тебе тулуб. Оленко, покажи, де у Дмитрика тулуб? А у тебе де, Максимко, тулуб?

— А ще у кожної людини є дві руки: права рука і ліва рука. Покажи, Юлю, Дмитрикові, де у нього права рука, а де ліва.

— Діти, а де у вас права рука? А ліва?

— А що є на руках? Правильно, пальчики.

— Ось Дмитрику, твої пальчики. Діти, а скільки пальчиків на одній руці? А на іншій? Іди, Артемко, полічи Дмитрикові пальчики.

— Діти, давайте роповімо нашому малючкові-голячку віршик про пальчики. Розповідають і показують пальчики.

Діти
Оцей пальчик — мій дідусь.
А оцей — бабуся
Оцей пальчик — мій татусь,
А оцей — матуся.
А оцей маленький пальчик —
Я сам — Дмитрик.

Вихователь. Діти, а хто знає, як називаються наші пальчики? (Закріплює назви разом із дітьми і показуємо пальці.)

— Діти, а для чого нам потрібні руки?

— Хто покаже Дмитрикові ніжки. Скільки ніг? На них є пальчики? Скільки їх?

— А це, малюче, у тебе голівка. А у вас, діти, де голівка? Покажіть. На голівці є волосся. А для чого людині волосся? Воно прикрашає людину? Уявіть себе, якби у нас не було волосся.

Діти, розгадайте загадку:

Було собі два брати
І обидва Кіндрати:
Через доріжку живуть
І один одного не бачать. (Очі.)

Правильно, це очі.

— Для чого людині очі? Заплющіть свої оченята, що ви бачите? (Відповіді дітей.) Розплющіть ваші очі і ви побачите все: красиві квіти, сонечко, іграшки.

— Бережіть свої очі, не грайтеся з гострими предметами, не бігайте на прогулянці з палицями, ви можете впасти і пошкодити палицею очі.

Фізкультхвилинка

Сплять маленькі совенята, (Очі у дітей заплющені.)
Раз — розкрили оченята,
Подивилися навколо, (Колові рухи очима.)
Потім вгору і додолу.
Оченята — блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо, вліво оченята
Повертали совенята.

— А тепер ще раз заплющіть оченята і вдихніть носиком повітря. Що ви відчули? (Аромат парфумів.) Це ваш носик відчув цей запах? Навіщо нам потрібен ніс? (Щоб вдихати повітря, відчувати запахи.)

Звучить дзвіночок.

Діти, а чим ми чуємо музику, спів пташок, голос мами? (Відповіді дітей.) Правильно, вушками, за допомогою них людина чує всі звуки.

— Діти, вушка теж слід берегти: не можна запихати у вухо різні предмети, особливо гострі; в приміщенні, де багато людей, не можна голосно розмовляти.

Діти, розгадайте загадку «У темному хліві — білі ягнята». Це рот і зуби. Покажемо Дмитрикові ротик, губи, які його прикрашають. А ще, малята, рот — це будиночок для нашого веселого язичка.

«Завжди в роті, а не проковтнеш». Що це?

Дмитрикові, мабуть, буде цікаво знати, навіщо нам потрібен язичок. (Відповіді дітей.)

Язичок для того, щоб розмовляти. А ще? Щоб відчувати смак їжі. Зараз ми пограємо в гру «Відгадай на смак», і ви побачите, як наш язичок допомагає нам відчувати смак їжі.

Дидактична гра «відгадай на смак»

Мета: вчити дітей розрізняти за смаком овочі і фрукти; виховувати увагу.

Матеріал: яблуко, груша, слива, морква, капуста, огірок, помідор. Якщо дитина, скуштувавши овоч чи фрукт, правильно його називає, усі діти плещуть у долоні.

Підсумок

Вихователь. Молодці, малята, все розповіли Дмитрикові. Він дуже радий, але стомився і хоче спати, давайте заспіваємо йому колискову пісеньку і нехай відпочиває. А ми будемо розмовляти тихесенько, щоб його не розбудити і щоб зберегти наш слух (наші вушка).

Колискова
Котику сіренький,
Котику біленький,
Котку волохатий,
Не ходи по хаті.

Не ходи по хаті,
Не буди дитяти.
Дитя буде спати,
Котик воркотати,
А-а, а-а, а-а-а!

Заняття 22. Тема. Ознайомлення дітей із назвами частин тіла. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ. Друга молодша група

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *