Урок 102-103. Воротарський хліб не з медом. Позакласне читання. Літературне читання Конспекти уроків 4 клас. Нова програма. 2015 рік
Матеріал уроку. Михайло Слабошпицький «Брат знаменитого воротаря» (продовження).
Мета. Розширити знання учнів про види спорту, можливості небезпеки під час гри у футбол; розвивати вольові якості характеру: наполегливість, безстрашність, витривалість; удосконалювати вміння виразно читати; вчити переказувати оповідання за планом; виховувати любов та повагу до своїх рідних братів чи сестер.
Обладнання. Ілюстрації з видами спорту, м’яч.
Хід уроку 102-103. Воротарський хліб не з медом. Позакласне читання. Літературне читання Конспекти уроків 4 клас. Нова програма. 2015 рік
I. Організаційний момент.
II. Мовна розминка.
1. Відгадайте рецепт здоров’я.
Лиш один рецепт на світі
всім-усім підходить дітям.
КОЛИСПОРТПОЛЮБИШСИЛЬНИМЗДОРОВИМБУДЕШ.
(Коли спорт полюбиш — сильним, здоровим будеш.)
- Поясніть рецепт здоров’я.
2. Гра «Спіймай м’яч та назви вид спорту».
- Хто загадає найцікавішу загадку про спорт, той буде ведучим.
(Учні загадують загадки, які приготували вдома. Вибирають ведучого. Ведучий кидає м’яч. Учень, який отримав м’яч, називає вид спорту.) - Розкажіть, яким видом спорту ви займаєтесь.
III. Перевірка домашнього завдання.
Гра «Так чи ні».
- Костик цього дня завжди чекає з терпінням? (Ні)
- Подія відбувалася у неділю? (Так)
- Костик старший брат Олега? (Ні)
- Старший брат Костика читав журнал? (Ні)
- Костик грав у комп’ютерну гру? (Ні)
- Чи обговорював брат гру з Костиком? (Ні)
- Спортивну сумку брата ніс Костик? (Так)
- Олег зачепився за бордюр і гепнувся на тротуар? (Ні)
- Па вході до стадіону Олега вітають голосними вигуками? (Так)
- Контролер не впізнав Олега? (Ні)
- Чи заважав Костик брату під час гри? (Ні)
IV. Цікава інформація про футбол (розповідають учні).
Учень 1.
Футбол підкорив серця багатьох людей своєю доступністю і простотою, тому що в нього може грати кожний. Кожний 25-й житель Землі грає у футбол. До речі, в Китаї жінки грали в футбол вже 2 тисячі років тому. Багато мільйонів людей з різних континентів і країн об’єднуються на півтори години, щоб подивитись видовищну гру. За ці 90 хвилин можна побачити море емоцій — від захоплення до повного розчарування. Інтерес до футболу настільки високий, що люди придумують все нові й нові види цієї гри. У деяких країнах створили навіть свій особливий футбол американський, австралійський. Проводиться навіть чемпіонат світу з футболу для роботів.
У футбол багато хто грає, але мало хто знає його історію. У кожній країні футбол розвивався по-різному. До вашої увага — історія розвитку українського футболу.
Учень 2. (Розвиток українського футболу)
Англійські моряки зупинилися в одеському порту і «привезли» до України футбол. Саме вони створили першу команду, що складалася лише з одних англійців. Вперше в Одесі було створене футбольне поле. Майже в той же час гра проникла на Західну Україну. Перший футбольний матч проходив у Львові. Тоді львів’яни грали проти команди з Кракова. Гра тривала 7 хвилин до першого забитого голу. Граючи без схем і тактики, перемогли львів’яни. До речі, воротами в той час служили 2 прапорці, увіткнені в землю.
V. Опрацювання оповідання «Брат знаменитого воротаря».
1. Читання оповідання вчителем.
- Чи сподобалось вам оповідання?
- Що найбільше ви запам’ятали?
2. Читання тексту учнями мовчки.
3. Поєднайте.
4. Читання за особами. Визначення дійових осіб.
5. Пошукова робота.
— Знайдіть у тексті речення, в яких є словосполучення «Олег раз по раз…»; «ходячи між рядами…». «Костикові хочеться…», «оплески на трибунах…»; «суперник рветься»; «Олега відпустили».
6. Відповіді на питання за змістом.
- Чи сильна команда цього разу до них приїхала? Відповідь знайдіть і прочитайте. (Не засіла в обороні, а весь час атакує. Суперник — чемпіон області.)
- Які розмови почув Костик, ходячи між рядами глядачів?
- Чому Олег під час гри брату показав кулака?
- Чому суддя показує гравцеві червону картку?
- За що брат похвалив Костика?
- Чи важко бути братом знаменитого воротаря?
- Що є найважливішим у стосунках між братами?
VI. Робота над скоромовкою та прислів’ям.
- А які скоромовки про спорт ви знаєте?
- Поясніть, як ви зрозуміли прислів’я.
VII. Підсумок уроку.
- Чи сподобалось вам оповідання?
- Розкажіть про свої стосунки з братами, сестрами, однокласниками, друзями.
VIII. Домашнє завдання.
Читати та переказувати оповідання.
УРОК 103 Позакласне читання
Урок 102-103. Воротарський хліб не з медом. Позакласне читання. Літературне читання Конспекти уроків 4 клас. Нова програма. 2015 рік
Повернутись на сторінку Літературне читання Конспекти уроків 4 клас. Нова програма. 2015 рік