Урок 20. Тема. Підготовка до написання букв. Письмо малих та великих півовалів. Урок-казка. Конспекти уроків навчання грамоти. Письмо. 1 клас

Урок 20. Тема. Підготовка до написання букв. Письмо малих та великих півовалів. Урок-казка. Конспекти уроків навчання грамоти. Письмо. 1 клас

Мета: ознайомити учнів з новими елементами рукописних букв: малим та великим лівими півовалами; закріплювати вміння дітей писати вже знайомі графічні елементи, орієнтуватися у сітці робочого зошита, правила посадки під час письма, тримання ручки, розміщення зошита на парті; вміння виконувати складовий та звуковий аналіз слів, працювати самостійно та колективно; розвивати вміння аналізувати елементи, з яких складається завдання; увагу, мовлення, фантазію та уяву, дрібну моторику; привчати до охайності під час виконання письмових робіт, виховувати працелюбність, співчуття до ближнього, бажання допомогти тому, хто цього потребує.

Обладнання: Дюймовочка (малюнок або іграшка); музичний супровід, магнітофон; ілюстрація до підготовчої письмової вправи.

ХІД УРОКУ 20. Тема. Підготовка до написання букв. Письмо малих та великих півовалів. Урок-казка. Конспекти уроків навчання грамоти. Письмо. 1 клас

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Закріплення правил письма

2. Повторення назв ліній робочого зошита

III. Повторення вивченого на попередніх уроках

Робота за матеріалами уроку читання

1. Звуковий аналіз
— Готові до гри? Тож давайте для початку посперечаємося.
Я стверджую, що у слові сіль — два склади. Ви згодні?
Я стверджую, що у слові зірка — голосні звуки [і] та [а]. А як думаєте ви?
Я стверджую, що слово море починається з приголосного [м].
Я стверджую, що у слові мрія наголос падає на другий склад.
У слові книжка — два голосних звуки.
У слові буквар — три приголосних. Чи так?
Учні висловлюють свою думку.

2. Складовий аналіз слів
Учитель пропонує учням стрибнути стільки разів, скільки складів у поданих словах. Показує ілюстрації, учні називають слова і стрибають.
Слова для гри: гриб, хата, квітка, жолудь, учитель, ніж, життя, зима, зоопарк, зозуля, мухомор, мураха, сміх, море.

IV. Повідомлення теми і завдань уроку
— Діти, хочете дізнатися, хто буде у нас сьогодні на уроці в гостях? Тоді відгадайте загадку. Це не проста загадка. Ім’я нашої гості зашифроване в останніх звуках слів, які я зараз буду вимовляти. Слухайте уважно.
Сік, вода, мороз, мак, зебра. (Казка)
Лунає музика.
— А прийде з казки до нас маленька дівчинка. Її ім’я вам усім добре відоме. Згадайте її за описом: «Вона маленька, усього з дюйм заввишки».
Так, це — Дюймовочка. (Показ малюнка або іграшки.) Ми повинні врятувати її від Жаби, Жука, старої Миші та сліпого Крота. Для цього потрібно пам’ятати, що працювати в зошитах необхідно охайно, сидіти рівно, не нахилятися і протягом уроку виконати всі завдання, подолати всі перепони.

V. Вивчення нового матеріалу

1. Вправи з ручкою
— Перед тим, як вирушити у дорогу, давайте попрацюємо з нашим знаряддям праці — ручкою.

2. Підготовка до безвідривного письма

Підготовча письмова вправа
— Ми знаємо, що від Жаби та її синка Дюймовочку врятував Метелик. Він схопив лапками сплетений поясочок та утягнув великий лист латаття далекодалеко від зелених потвор. Давайте і ми сплетемо невеличкий поясочок, щоб допомогти Дюймовочці. (Рух пальців і кисті виконується проти часової стрілки і за часовою стрілкою.)

3. Робота у прописах
— Дюймовочка опинилася у великому густому лісі. На с. 15 наших «Прописів» ми бачимо цей ліс. Давайте спробуємо допомогти дівчинці. Зробимо цей ліс кольоровим.
1) Обведення по пунктиру.
2) Розфарбовування малюнків дерев.

4. Робота у прописах
1) Аналіз завдання першого рядка.
— Дюймовочці дуже гарно жилося в лісі влітку. Пташки співали їй свої пісні, комашки допомагали шукати їжу. Та настала зима. Стало холодно. Дюймовочці стало важко. Вона пішла стежкою і потрапила до старої Миші. Та пригостила її зернятком. Хто пам’ятає, скільки дівчинка з’їла зерняток? (Половину одного зернятка) Подивіться на с. 15 прописів. На що схожий елемент, що записаний на першому рядочку? (На половину зернятка) Цей елемент називається малий лівий півовал.
Щоб допомогти Дюймовочці, треба написати два рядочки цього елемента.
— Де починаємо писати? (Нижче верхньої лінії робочого рядка)
— Пишемо по часовій стрілці чи проти неї? (Проти часової стрілки)
— Де закінчуємо писати? (Вище нижньої лінії робочого рядка)

Письмо елементів під рахунок у повітрі

— Працюємо під рахунок і-раз-і.
2) Самостійна робота на другому рядочку.

Фізкультхвилинка

3) Аналіз завдання третього рядка.
— Миша примушувала Дюймовочку працювати на неї, готуватися до весілля зі сліпим старим Кротом. Дівчинці було дуже важко. Давайте виконаємо наступне завдання і допоможемо Дюймовочці. Зверніть увагу на третій рядок.
— Зі скількох елементів складається це завдання? (З трьох)
— Назвіть їх. (Малий лівий півовал, коротка пряма, продовжена до верхньої лінії робочого рядочка, коротка пряма лінія із заокруглення внизу праворуч.)
— На який рахунок ми будемо писати? (І-раз-і, два-і, три-і)

Письмо елементів під рахунок у повітрі

4) Аналіз завдання четвертого рядка.
— Згадайте, будь ласка, хто допоміг Дюймовочці вирватися з полону старої Миші та сліпого Крота? (Ластівка) Як сталося, що Дюймовочка і Ластівка познайомилися? (Відповіді учнів.)
— Так, Ластівка дуже захворіла, і Дюймовочка допомогла їй одужати. Давайте і ми допоможемо цій пташці вилікувати поранене крильце.
Зверніть увагу на четвертий рядок. Як ви вважаєте, яку назву має цей елемент? (Великий лівий півовал)

Письмо елемента під рахунок і-раз-і у повітрі

Пальчикова гімнастика

5) Самостійна робота на п’ятому рядочку.

VI. Підсумок уроку
— Чи сподобалася вам наша подорож?
— Чи всі завдання ви виконали вдало?
— Які елементи ви сьогодні навчилися писати?

Урок 20. Тема. Підготовка до написання букв. Письмо малих та великих півовалів. Урок-казка. Конспекти уроків навчання грамоти. Письмо. 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти. Письмо. 1 клас

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *