Урок 10. Тема. Робочий рядок, його складові частини. Письмо похилих ліній. Конспекти уроків навчання грамоти. Письмо. 1 клас

Урок 10. Тема. Робочий рядок, його складові частини. Письмо похилих ліній. Конспекти уроків навчання грамоти. Письмо. 1 клас

Мета: вчити першокласників писати різні види ліній, орієнтуватися на сторінці зошита, виконувати вказівки під час письма; закріплювати знання учнів правильно розміщувати на парті зошит під час письма та малювання, рівно сидіти під час письма, правильно тримати ручку, олівець; вчити працювати самостійно, у парах; розвивати увагу, уяву, мовлення, дрібну моторику; формувати позитивне ставлення до навчання; виховувати бережливе ставлення до письмового приладдя, любов до школи.

Обладнання: плакат «Сиди правильно під час письма», картинки, на яких зображено предмети, що відповідають на питання хто?, що?

ХІД УРОКУ 10. Тема. Робочий рядок, його складові частини. Письмо похилих ліній. Конспекти уроків навчання грамоти. Письмо. 1 клас

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Вступне слово вчителя
— На минулому уроці письма ми вчилися бути ввічливими. Давайте ще раз повторимо, що необхідно пам’ятати, щоб тебе вважали культурною людиною. (Відповіді учнів.)
— Я вітаю вас з тим, що розпочався урок письма.

2. Повторення правил правильної посадки під час письма (за плакатом «Сиди правильно під час письма»)

3. Повторення правил положення зошита на парті під час письма, малювання

4. Повторення правила тримання ручки
Учитель просить дітей на рахунок раз рівно сісти, на рахунок два правильно розмістити зошит на парті, на рахунок три — правильно взяти ручку в руку. (Таку практику можна використовувати на кожному уроці.)

5. Вправи з ручкою

III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні ми продовжуватимемо вчитися писати похилі, а також ламані лінії.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Гра «Який у мене настрій?»
За мімікою вчителя учні намагаються вгадати, який настрій передає обличчя. Можна запропонувати учням пограти в парах.

2. Робота з цікавим завданням у «Прописах»
— Роздивіться обличчя казкових героїв.
— Як ви вважаєте, який настрій вони передають? Яке з них усміхнене, яке — зле, а яке — сумне? Чому ви так вирішили?
— Домалюйте обличчя по пунктирній лінії.

3. Робота у «Прописах»

1) Повторення назв ліній сітки зошита.
Учитель показує на дошці лінії сітки зошита, учні називають їх.

2) Аналіз завдання першого рядка.
— Що ви бачите на першому рядку? (Прямі довгі лінії)
— Зверніть увагу, що за довжиною ці лінії однакові, але починаються в різних місцях.
— Звідкіля починається перша лінія? (З верхньої міжрядкової лінії)
— Де вона закінчується? (На нижній лінії робочого рядка)
— Де починається друга довга пряма лінія? (На верхній лінії робочого рядка)
— Де вона закінчується? (На нижній міжрядковій)
— Пишемо на рахунок раз.
3) Аналіз завдання другого рядка.
— Зверніть увагу на другий рядок.
— Які лінії ви там бачите? (Короткі та довгі похилі лінії)
— Пишемо на рахунок раз.

Фізкультхвилинка

4) Аналіз завдання третього рядка.
— Роздивіться, будь ласка, що написано на третьому рядку вашого зошита? (Ламану лінію)
— Зі скількох елементів складається ця лінія? (З двох)
— Дайте характеристику кожному елементу. (1 — пряма коротка лінія, 2 — пряма коротка похила лінія)
— Працюємо під рахунок раз, два.
5) Аналіз завдання четвертого рядка.
— Порівняйте ламану лінію, що написана на третьому рядку, з тим, що ми бачимо на четвертому рядку. (Перший елемент — довга пряма лінія, другий — однаковий)
— Працюємо під рахунок раз, два.

Пальчикова гімнастика

6) Самостійна робота учнів на останньому рядку.

V. Робота за матеріалами уроку читання

Вправи на закріплення вміння ставити питання до слів — назв предметів

1. Відгадування загадок

2. Постановка запитання до слів — назв предметів
Учитель показує картинки із зображеннями предметів, а учні ставлять запитання до слів — назв.

3. Гра «слово заблукало»
• Школа, дзвінок, парта, учень, книжковий, зошит, олівець.
• Осінь, листя, тихо, вітер, дощ, листопад, вересень, жовтень.
• Мама, тато, сестра, брат, бабуся, дідусь, люблю, родина.

VI. Підсумок уроку
— Який настрій у вас на кінець нашого уроку?
— А який настрій сьогодні на вулиці?
— Обведіть малюнок за пунктиром на с. 10. Розфарбуйте той, що відповідає сьогоднішній погоді.
— Чого навчилися на уроці?
— Що викликало труднощі?

Урок 10. Тема. Робочий рядок, його складові частини. Письмо похилих ліній. Конспекти уроків навчання грамоти. Письмо. 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти. Письмо. 1 клас