Урок № 16. Тема. Підсумковий урок добукварного періоду. Перевірка здобутих знань і вмінь. Конспекти уроків читання, 1 клас
Тема. Підсумковий урок добукварного періоду. Перевірка здобутих знань і вмінь.
Мета: підбити підсумок вивченого на уроках добукварного періоду; перевірити вміння учнів будувати схеми речень, складові та звукові моделі слів.
Обладнання: аркуші для виконання перевірної роботи, сюжетні та предметні малюнки для побудови схем речень, складових і звукових моделей слів.
Хід уроку № 16. Тема. Підсумковий урок добукварного періоду. Перевірка здобутих знань і вмінь. Конспекти уроків читання, 1 клас
I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Сьогодні в нас останній урок добукварного періоду. Із наступного уроку почнемо вивчати букви. А сьогодні перевіримо, чого ви навчилися на уроках, працюючи з букварем та зошитом із читання. Для цього виконаємо підсумкову роботу.
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО НА ПОПЕРЕДНІХ УРОКАХ
— Щоб добре виконати всі завдання, давайте ще раз пригадаємо таке.
— Як позначаються слова у схемах речень?
— Як позначається перше слово в реченні?
— Що може ставитися в кінці речення?
— Як будується складова схема слова?
— Як складається звукова модель слова?
— Побудуйте схему речення.
— Побудуйте складову схему слова ШКОЛІ.
— Побудуйте звукову модель слова ДІТИ.
ІІІ. ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ
(Учитель роздає кожному учневі підписані аркуші в клітинку. На дошці вивішує сюжетний малюнок та прикріплює предметні картки для складового і звукового аналізу слів. Робота виконується за варіантами.)
І варіант | ІІ варіант |
1. Складання речення за сюжетним малюнком «У саду», побудова його схеми. | 1. Складання речення за сюжетним малюнком «На городі», побудова його схеми. |
(Під час колективного розгляду малюнків діти складають речення, одне з них вибирається для складання схеми учнями самостійно.) | |
Наприклад: У саду дозріли яблука. | Наприклад: На городі вирощують овочі. |
2. Побудувати складові моделі слів: БАНАН, АҐРУС. | 2. Побудувати складові моделі слів: ОГІРОК, ГАРБУЗ. |
3. Побудувати звукові моделі слів: ЯБЛУКА, ГРУШІ. | 3. Побудувати звукові моделі слів: БУРЯК, ЦИБУЛЯ. |
(Слова для складового та звукового аналізу подані на предметних малюнках, які прикріплені на дошці для І і ІІ варіантів. Складові та звукові моделі слів учні будують на аркушах після складання схеми речення. Послідовність схем повинна відповідати послідовності предметних малюнків, розміщених на дошці.
Підсумкові роботи перевіряються вчителем до наступного уроку.)