Урок 18. Тема. Робочий рядок та його складові частини. Письмо коротких паличок із заокругленнями зверху і знизу. Конспекти уроків навчання грамоти. Письмо. 1 клас

Урок 18. Тема. Робочий рядок та його складові частини. Письмо коротких паличок із заокругленнями зверху і знизу. Конспекти уроків навчання грамоти. Письмо. 1 клас

Мета: закріпити вміння учнів писати графічні елементи, орієнтуватися в сітці робочого зошита, правила посадки під час письма, тримання ручки, розміщення зошита на парті, виконувати складовий та звуковий аналіз слів, вміння складати речення за поданою схемою; працювати самостійно та колективно; розвивати вміння аналізувати елементи, з яких складається завдання; увагу, мовлення, дрібну моторику; виховувати охайність під час виконання письмових робіт, працелюбність.

Обладнання: плакат «Сиди рівно під час письма»; малюнки різних видів транспорту; ілюстрація до підготовчої письмової вправи.

ХІД УРОКУ 18. Тема. Робочий рядок та його складові частини. Письмо коротких паличок із заокругленнями зверху і знизу. Конспекти уроків навчання грамоти. Письмо. 1 клас

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Закріплення правил письма
• Правила посадки за партою під час письма (за плакатом «Сиди правильно під час письма»);
• правил тримання ручки;
• правил розміщення зошита (звернути увагу на похилу лінію, зошит покласти так, щоб ця лінія була прямою).

2. Повторення назв ліній робочого зошита

3. Графічний диктант (у робочому зошиті в косу лінію, один учень працює на дошці, коментуючи написання елементів)
— Напишіть елементи, які я буду називати:
1) Коротка пряма лінія з заокругленням внизу праворуч.
2) Довга пряма лінія, яка починається із заокруглення вгорі й закінчується заокругленням праворуч.
3) Мала дугоподібна лінія.
4) Довга пряма лінія, що заокруглюється знизу праворуч.
5) Довга горизонтальна лінія, що пишеться на нижній робочій лінії.
6) Довга пряма лінія, що починається з верхньої робочої лінії.
Учитель перевіряє написане на дошці, виправляє помилки. Учні звіряють написане з дошкою.

III. Повторення вивченого на попередніх уроках

1. Робота за матеріалом уроку читання
Завдання. Відгадати загадки. Розбити на склади слова-відгадки.
Учитель показує малюнки із зображенням відгадок.

2. Звуковий аналіз (початковий рівень)
— Як одним словом можна назвати все, що відгадали? (Транспорт)
— Виконайте звуковий аналіз слова-відгадки (вказати скільки складів, який наголошений; позначити фішками голосні, приголосні звуки).

3. Складання речення про транспорт за поданою схемою

IV. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні на уроці ми продовжуватимемо вчитися писати елементи рукописних літер.

V. Вивчення нового матеріалу

1. Вправи з ручкою

2. Підготовка до безвідривного письма
1) Підготовча письмова вправа.
Рух кисті й пальців зверху вниз і знизу вгору за часовою стрілкою і проти часової стрілки.
2) Робота у прописах
— Заштрихуйте по пунктирах ялинки, намагайтеся не відривати олівця від зошита.

3. Робота у прописах
1) Аналіз завдання першого рядка.
— З яких елементів складається перше завдання? (З двох коротких прямих ліній заокруглених унизу праворуч.)
— Серед написаних на дошці літер знайдіть ті, які мають у своєму складі ці два елементи. (Перший елемент — коротка пряма, продовжена до верхньої лінії робочого рядочка. Зустрічається при написанні рядкових літер и, й, м, у, ц, ш, щ. Другий елемент зустрічається при написанні рядкових літер а, и, і, ї, й, л, м, н, ц, ч, ш, щ, я.)

Письмо під рахунок елементів у повітрі
— Працюємо під рахунок раз-і, два-і.
2) Самостійна робота на другому рядку.

Фізкультхвилинка

3) Аналіз завдання третього рядка.
— Зверніть увагу на третій рядок. чим він відрізняється від першого? (Другий елемент — довга пряма лінія, яка закінчується на нижній міжрядковій.)

Письмо елементів під рахунок у повітрі
— Працюємо під рахунок раз-і, два.
4) Самостійна робота на четвертому рядку.
5) Аналіз завдання останнього рядка.
— Зверніть, будь ласка, увагу на останнє завдання.
— Зробіть аналіз: зі скількох елементів складається, які ці елементи. (Коротка пряма лінія з заокругленням вгорі і внизу, довга пряма лінія, що пишеться до нижньої міжрядкової)

Письмо елементів під рахунок у повітрі
— Працюємо під рахунок і-раз-і, два.

VI. Підсумок уроку
— Написання яких елементів прописних літер повторювали на уроці?
— Що здалося вам найскладнішим?
— Знайдіть на сторінці рядок, який вам найбільш удався.
— Намалюйте на полі біля цього рядка квіточку.

Урок 18. Тема. Робочий рядок та його складові частини. Письмо коротких паличок із заокругленнями зверху і знизу. Конспекти уроків навчання грамоти. Письмо. 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти. Письмо. 1 клас