Урок № 78. Тема. Закріплення звуків [ш], [ш’], букви Ш. Опрацювання тексту «Хороша гра». Конспекти уроків читання, 1 клас

Урок № 78. Тема. Закріплення звуків [ш], [ш’], букви Ш. Опрацювання тексту «Хороша гра». Конспекти уроків читання, 1 клас

Тема. Закріплення звуків [ш], [ш’], букви Ш. Опрацювання тексту «Хороша гра». Конспекти уроків читання, 1 клас

Мета: закріпити артикуляцію звуків [ш], [ш’]; формувати навичку виразного читання; удосконалювати аналітико-синтетичні вміння учнів; виховувати інтерес до гри в хокей.

Обладнання: фішки на позначення голосних і твердих та м’яких приголосних звуків; складова таблиця; сюжетний малюнок із зображенням дітей, що грають у хокей.

Хід уроку № 78. Тема. Закріплення звуків [ш], [ш’], букви Ш. Опрацювання тексту «Хороша гра». Конспекти уроків читання, 1 клас

І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Повторення вивчених звуків і букв (с. 36 зошита).
— Розгорніть зошити з читання. Які букви надруковані в рамочці? (Велика і мала букви Ш.) Які звуки вони позначають?
— Що зображено на малюнках біля букви? Зробіть звуковий аналіз слів ШИШКИ, ШПАК. Заповніть схеми слів під малюнками.
— Надрукуйте в клітинках малі і великі букви Ш за зразком. Знайдіть і обведіть їх серед літер П, Е.

2. Друкування слів і речення (с. 36 зошита).
— Які рослини зображені на сторінці? (Шипшина, ромашка, волошка.) Надрукуйте назви квітів під малюнками, підкресліть букви Ш.
— Роздивіться речення під малюнком. Як воно надруковано? (Усі слова разом.)
— Прочитайте речення, розділіть його на слова і надрукуйте в клітинках.
— Як будете починати речення? (З великої літери.)
— Скільки в ньому слів? Як будете писати кожне слово? (Усі чотири слова пишуться окремо.)
— Який знак поставите в кінці речення? (Крапку, бо в ньому розповідається про мишку.)
— Прочитайте речення, яке ви надрукували. (У норі принишкла мишка.)

3. Звуко-буквений аналіз слова.

Відгадайте ребус.

835

— Що таке шашка? (Фігура у відповідній спортивній грі; кружечок для гри в шашки.)
— Зробіть звуковий аналіз слова. Позначте звуки буквами.

Один учень виконує завдання біля дошки, інші діти — у зошитах або фішками на парті.

836

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
— Пригадайте, про які спортивні ігри ми говорили на попередньому уроці.
— Що розвивають у гравців такі ігри, як шашки і шахи?
— Чи подобається вам грати в хокей або дивитися цю гру? Чим вона захоплює?

Сьогодні на уроці ми познайомимося з хлопцями, які полюбляють грати в хокей. Вони навіть створили власні команди і влаштували між ними змагання. Для того щоб дізнатися, як пройшла гра і хто переміг, треба прочитати великий текст.

III. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

1. Бесіда про хокей, про дитячі дворові хокейні команди.

Учитель вивішує на дошці малюнок із зображенням дітей, які грають у хокей.

— Хто грає в хокей на малюнку в букварі (с. 106)? Який настрій у хлопців?
— Що роблять діти за загорожею? Яке слово кричать уболівальники, коли хочуть, щоб хокеїсти забили гол? (Шайбу — шайбу!) А яке — коли їхня улюблена команда його забиває? (Молодці!)
— Чи є у вашому дворі дитяча хокейна команда? Якщо так, то яку назву вона має?
— Скільки має бути гравців у команді? Кого діти вибирають воротарем?
— Чи відчували ви радість перемоги у грі? Чи засмучувалися через поразку команди?

2. Ознайомлення з текстом «Хороша гра» (с. 109 букваря).
— Зараз я прочитаю вам текст, який має назву «Хороша гра». Як ви вважаєте, коли гру в хокей можна назвати хорошою?
— Слухайте уважно, щоб дізнатися результат матчу.

Читання тексту вчителем. Перевірка розуміння прослуханого відбувається за запитаннями:

— Отже, з яким рахунком закінчився матч?
— Як називалися дитячі хокейні команди? Хто їх тренував?
— Яка команда відкрила рахунок?

4. Фізкультхвилинка.

5. Читання тексту учнями (с. 109 букваря).
Учитель налаштовує дітей на уважне перечитування тексту для того, щоб детальніше уявити гру дитячих хокейних команд.
Учні читають весь текст самостійно пошепки. Після цього окремі першокласники перечитують текст за абзацами.

Аналіз змісту тексту проводиться за такими запитаннями:
— Хто вирішив пограти в хокей?
— Як хлопчики назвали свої команди? Що вони хотіли сказати цими назвами про гравців?
— Як розпочалася гра?
— Якій команді забили перший гол?
— До кого зверталися дівчата-уболівальниці?
— Скільки всього голів забили протягом гри?
— Що показав результат матчу?
— Хто похвалив хлопців за хорошу гру?

6. Інтонування речень.
— Знайдіть у тексті питальне речення. Прочитайте його. Про що запитується?
— Знайдіть у тексті окличні речення. Із яким настроєм треба їх читати?

Удар! Голосно, радісно.
Сашко! Не підведи наш двір! Схвильовано, тривожно.
І знову шайба! Передати велику радість.

— У якому темпі треба розпочинати читати текст про гру дворових команд? (Спокійно, повільно.)
— На яких словах темп читання треба прискорити, щоб показати швидкість гри. (На початку другого абзацу.)
— Коли темп читання знову уповільнюється? (Коли розповідається про загальний рахунок дружнього матчу.)

Після опрацювання окремих уривків учні вголос виразно читають текст.

7. Розвиток мовлення учнів.
Учитель пропонує дітям уявити, що вони бачили гру дворових команд «Сокіл» і «Буран» і розповісти одне одному про двобій хлопців із сусідніх дворів від імені уболівальників.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що ми робили сьогодні на уроці?
— Чого навчалися?
— Прочитайте вдома текст уголос для членів родини. Спробуйте зробити це так виразно, щоб слухачі уявили собі гру, співпереживали за хокеїстів.

Урок № 78. Тема. Закріплення звуків [ш], [ш’], букви Ш. Опрацювання тексту «Хороша гра». Конспекти уроків читання, 1 клас

Повернутись на сторінку Уроки читання 1 клас