Урок № 73. Тема. Підсумковий урок на вивчення букви Я. Вправляння у звуко-буквеному аналізі слів. Конспекти уроків читання, 1 клас

Урок № 73. Тема. Підсумковий урок на вивчення букви Я. Вправляння у звуко-буквеному аналізі слів. Конспекти уроків читання, 1 клас

Тема. Підсумковий урок на вивчення букви Я. Вправляння у звуко-буквеному аналізі слів. Конспекти уроків читання, 1 клас

Мета: закріпити знання про звукові значення букви Я; удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів; формувати навичку виразного інтонаційного читання; виховувати інтерес до уроку читання.

Обладнання: фішки на позначення голосних і твердих та м’яких приголосних звуків; складова таблиця; зображення ялинки і новорічних прикрас до неї.

Хід уроку № 73. Тема. Підсумковий урок на вивчення букви Я. Вправляння у звуко-буквеному аналізі слів. Конспекти уроків читання, 1 клас

Урок можна побудувати у вигляді уявного новорічного свята. На початку уроку проводиться звуко-буквений аналіз слова ЯЛИНКА з використанням загадки до нього.
Учитель вивішує на дошці зображення ялинки і пропонує нарядити її до свята. За кожне правильно виконане завдання учні отримуватимуть по одній ялинковій прикрасі.

Протягом уроку доцільно виконувати з учнями аналітико-синтетичні вправи зі звуками, звуко-буквений аналіз слів; проводити повторення всіх вивчених літер, читання складів, окремих слів і тексту; формування аудіативних умінь і зв’язного мовлення. Для цього можна використовувати матеріали посібника «Букварятко» (с. 66—68).
Наприкінці уроку діти мають побачити, чи добре вони виконували завдання. Для цього учні роздивляються святкове дерево, пригадують, яку саме прикрасу отримав кожен із них і за що. Ялинковими прикрасами можна нагородити учнів, які були найактивнішими на уроці.

Урок № 73. Тема. Підсумковий урок на вивчення букви Я. Вправляння у звуко-буквеному аналізі слів. Конспекти уроків читання, 1 клас

Повернутись на сторінку Уроки читання 1 клас