Урок № 39. Тема. Закріплення вміння читати букварні тексти з літерою П. Конспекти уроків читання, 1 клас

Урок № 39. Тема. Закріплення вміння читати букварні тексти з літерою П. Конспекти уроків читання, 1 клас

Тема. Закріплення вміння читати букварні тексти з літерою П. Конспекти уроків читання, 1 клас

Мета: відпрацьовувати в учнів навичку читання слів із буквою П, поданих друкованим та рукописним шрифтами; закріплювати вміння виконувати звуковий аналіз слів; виховувати в дітей бажання бути щедрими.

Обладнання: предметні малюнки (павич, пінгвін).

Хід уроку № 39. Тема. Закріплення вміння читати букварні тексти з літерою П. Конспекти уроків читання, 1 клас

І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Повторення вивченого матеріалу (с. 56—57 букваря).
— Розгорніть буквар на с. 56—57. Розгляньте вагончики. Назвіть букви, що позначають голосні звуки.
— Назвіть букви на позначення приголосних звуків.
— Яку з цих букв ми вивчили на минулому уроці?
— Які звуки вона може позначати?
— Утворіть злиття з таких звуків: [п], [и] — [пи]; [п’], [і] — [п’і]; [п], [а] — [па].

2. Звуковий аналіз слова.
— Послухайте загадки.
(Після кожної відгадки висталяється малюнок.)

Красою вихваляється,
Хвостом своїм пишається.
Серед птахів панич,
Як звуть його? …
(Павич.)
А. Свашенко

Цей справжнісінький дивак
Одягнувся в чорний фрак.
По крижинах походжає
І ніколи не літає.
(Пінгвін.)
А. Свашенко

— Подивіться, до якого слова, що є назвою одного з предметних малюнків, підходить ця звукова схема:

784

Доведіть.

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Сьогодні ми продовжимо навчатися читати слова і тексти з буквою П.

ІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Читання слів із буквою П (с. 58 букваря).
— Розгорніть букварі. Знайдіть стовпчики слів у верхній частині сторінки.
— Прочитайте слова. Чи однакове значення мають слова першого стовпчика?
— Що підкреслено в словах другого стовпчика? (Склади типу злиття.)
— Як слід читати букви, що стоять за межами злиття? (Інші букви слід приєднувати до злиття: ПІ-Л.)
— Прочитайте слова ще раз і знайдіть назви музичних інструментів.
— Прочитайте імена хлопчиків, дівчаток.

2. Читання тексту (с. 58 букваря).
— Прочитайте назву тексту. Де і коли можна почути веселі пісні?
— Роздивіться малюнок на с. 58. Хто на чому грає? Який настрій у дітей і вчительки?
— Послухайте текст про них. Де відбувалися співи?

Учитель читає текст. Діти перечитують його хором і «ланцюжком» відповідають на запитання вчителя.

— Де знаходяться діти?
— Який музичний інструмент у Павлика? А в Поліни?
— Про що співали учні на уроці музики?

3. Фізкультхвилинка.

4. Читання тексту «Сливи» (с. 59 букваря).
— Сьогодні ми будемо читати текст «Сливи».
— Пригадайте, де ростуть сливи.
— Коли вони достигають?
— Для чого їх вирощують?
— Що готують зі слив? (Варення, компоти.)

Перш ніж читати текст, учні тренуються читати деякі слова, які в ньому зустрінуться.

— Розгорніть буквар на с. 59. Утворіть слова так, як показують стрілочки. Прочитайте утворені слова.
— Що спільного в цих словах? (У всіх словах є спільна частина сипав.)
— Які частини додаються до неї в інших словах? (Ви-, на.)
— Чи змінюють вони значення слів?
— Прочитайте слова в другому стовпчику.
— Що підкреслено в цих словах? (Злиття.)
— Знайдіть однакове злиття з буквою Л. (Ли.)
— Назвіть усі злиття у слові ПОСПІЛИ.
— Прочитайте ще раз слова, виділяючи голосом наголошений склад.
— Послухайте текст і скажіть, як звали дітей. Учитель читає текст.
— Як звали хлопчика? (Павлик.) А дівчинку? (Полінка.)

Діти читають текст самостійно, пошепки, відповідають на запитання до нього.

— У кого поспіли сливи?
— Хто був біля сливи?
— Що робив Павлик?
— А що він зробив, коли мимо проходила маленька дівчинка Полінка?
— Яким можна назвати хлопчика? (Щедрим, добрим.)
— Подивіться на малюнок, уміщений у букварі над текстом (с. 59).
— Чи до цього тексту цей малюнок? Доведіть.
— А тепер прочитайте текст «ланцюжком» і подумайте, яким реченням із тексту можна підписати малюнок.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Чого ми навчалися на уроці?
— Які завдання вам сподобалися найбільше?
— Яке завдання виявилося для вас найскладнішим?

Урок № 39. Тема. Закріплення вміння читати букварні тексти з літерою П. Конспекти уроків читання, 1 клас

Повернутись на сторінку Уроки читання 1 клас