Урок № 34. Тема. Закріплення вміння читати букварні тексти з літерою К. Конспекти уроків читання, 1 клас

Урок № 34. Тема. Закріплення вміння читати букварні тексти з літерою К. Конспекти уроків читання, 1 клас

Тема. Закріплення вміння читати букварні тексти з літерою К. Конспекти уроків читання, 1 клас

Мета: удосконалювати вимову звуків [к], [к’], уміння робити звуковий аналіз; закріплювати вміння читати складні склади типу ПГП; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: фішки на позначення голосних і твердих та м’яких приголосних звуків; променеподібна таблиця для читання складів і слів; предметні малюнки із зображенням маку, куща калини і грона ягід, українського віночка, вишивок із візерунком калини.

Хід уроку № 34. Тема. Закріплення вміння читати букварні тексти з літерою К. Конспекти уроків читання, 1 клас

І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Повторення букви К, її звукового позначення.
— Яку букву ми вивчали на попередньому уроці?
— Які звуки вона позначає?

— Послухайте вірш, запам’ятайте слова зі звуками [к], [к’].

Знайшов півник колосок,
Змолов борошна мішок.
Спік негайно у печі
Пиріжки і калачі.
Мишенят не пригощав,
Бо жоден з них не помагав.

(Зі звуком [к]: півник, колосок, мішок, спік пиріжки, калачі; зі звуком [к’] слів немає.)
— Про героїв якої казки йдеться у вірші?
— Перекажіть цю казку.

2. Звуко-буквений аналіз слова.
— Про яку казку говорилося у вірші?
— Зробіть звуковий аналіз слова КОЛОСОК.

Один учень виконує аналіз слова на дошці, інші діти викладають схему слова фішками на партах.

— Позначте звуки слова відповідними буквами. Учитель слідкує за правильною алфавітною назвою букв.

775

3. Читання складів із буквою К.
Учитель пропонує дітям роздивитися променеподібну таблицю і спочатку прочитати в ній склади-злиття, потім утворити склади, додаючи ще одну букву.

776

— Які склади можна назвати словами? Доведіть, склавши з ними речення.

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати читати з буквою К, поговоримо про красу української природи, народні звичаї і традиції.

III. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

1. Звуко-буквений аналіз слів (с. 20 зошита).
— Розгорніть зошити з читання на с. 20, роздивіться малюнки.
— Самостійно зробіть звуковий аналіз слів КАЛИНА, ВІНОК. Позначте звуки цих слів відповідними буквами.

2. Друкування букви К (с. 20 зошита).
На рядках у клітинку учні друкують за зразком малу і велику літери К. Після цього серед поданих складів знаходять і обводять склад КУ.

3. Синтетична буквена вправа (гра «Збери слова») (с. 20 зошита).
— Три слова заплуталися. Щоб їх зібрати, треба прослідкувати за лініями.

Спочатку учні зачитують склади в стовпчиках, потім складають із них слова і друкують у клітинках.

4. Запис слів за малюнками (с. 20 зошита).
— Хто зображений на малюнках унизу сторінки? (Зозуля, курка.)
— Хто із них як подає голос? Запишіть це друкованими літерами під зображеннями птахів.

5. Фізкультхвилинка.

6. Читання і зіставлення слів (с. 50 букваря).
— Розгорніть буквар на с. 50. Роздивіться малюнок. Хто на ньому зображений?
— Прочитайте слова над малюнком. Порівняйте слова ВІНОК, ВІНИК. Чим вони відрізняються? (Наголосом і однією буквою в другому складі: О — И.)
— Чим схожі між собою слова ВІНОК, ВІКНО? (У них однакові букви.) Як розташовані букви в других складах цих слів?
— Складіть речення зі словами КОЛИСКА, КОЛИСАЛА, КОЛИСАНКА.

7. Читання тексту.

Учні читають текст хором, а потім «ланцюжком», відповідаючи на запитання вчителя.

— На чому висіла колиска?
— Кого колисала мама? Що при цьому мама співала?
— Що робила колисанка?

8. Опрацювання тексту «Калина» (с. 51 букваря).
— Уважно розгляньте малюнок у букварі (с. 51), знайдіть предмети, у назвах яких є звук [к]. (Квіти, ромашки, скакалка, вінок, вікно, дівчинки, метелик, кущ, калина.) Де стоїть цей звук: на початку, в середині, у кінці слова?
— Роздивіться кущ калини. Чи бачите ви на ньому червоні грона ягід? Якого кольору квіти калини?

Учитель читає текст про калину. Після цього учні читають по одному реченню вголос, а потім — напівголосно самостійно.

9. Розповідь про калину.
Калина — одна з найпоширеніших рослин в Україні. Ця рослина не тільки гарна, а й корисна. Ягоди калини мають лікувальні властивості. А ще калина стала для українського народу символом дівочої краси і любові. Про калину складено багато пісень. Грона ягід зображують на малюнках, вишиванках, рушниках.
Розповідь учителя супроводжується показом зображень квітучої калини та гілки калини з ягодами, демонстрацією візерунків вишивок.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Прочитайте речення (с. 51), розділивши слова. Спробуйте вимовити його швидко і без помилок.
— Утворіть слова за схемами.

777

— Як МАЛИНУ перетворити на КАЛИНУ? (Поміняти першу літеру.)
— Що нового ви дізналися про калину? Розкажіть про це вдома до-

Урок № 34. Тема. Закріплення вміння читати букварні тексти з літерою К. Конспекти уроків читання, 1 клас

Повернутись на сторінку Уроки читання 1 клас