Урок 75 (читання). Тема. Закріплення знань про букви Т, ш («те»), їх звукове значення. Робота з дитячою книжкою. О. Кізим «Маленька читаночка», уроки навчання грамоти 1 клас, букварний період
Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букв Т, т («те»); розвивати мислення, пам’ять, увагу учнів; виховувати доброзичливість, повагу до однокласників.
Обладнання: малюнок до гри «Які букви сховались»; зображення тигра, кота, собаки, троянди, маку, тюльпана, листа, олівця, будинку; картки до гри «Поверни букву на місце»; картки для індивідуальної роботи учнів; книжка О. В. Кізима «Маленька читаночка».
ХІД УРОКУ 75 (читання). Тема. Закріплення знань про букви Т, ш («те»), їх звукове значення. Робота з дитячою книжкою. О. Кізим «Маленька читаночка», уроки навчання грамоти 1 клас, букварний період
І. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
Гра «Які букви сховались»
— Діти, сьогодні Пізнайко надіслав нам фото країни, де живуть букви. Допоможіть йому знайти букви на фото.
— Які голосні букви є на фото? (а, і, о)
— А приголосні? (п, в, т, к)
— Яка буква сховалася за маленьким деревцем? (т «те»)
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні ми продовжимо вивчати букву т («те»), читатимемо слова та речення з нею.
IV. Робота над матеріалом уроку
1. Гра «Добери малюнок до букви»
— Але перед цим доведіть мені, що ви знаєте, у яких словах є буква т. Із малюнків на дошці виберіть ті, у яких є буква т («те»). (Тигр, кіт, собака, троянда, мак, тюльпан, лист, олівець, будинок)
2. Добирання слів
— А у яких ще словах є буква т («те»)? (Ластівка, театр, сітка, стілець, тато, тісто, стіл, тарілка)
3. Гра «Поверни букву на місце»
— Молодці, ви добре знаєте слова з цією буквою, а чи зможете ви знайти місце у слові для букви? Я показуватиму вам слово без букви т («те»). Ваше завдання — правильно назвати слово вже з цією буквою і сказати, де вона має стояти: на початку, в середині, в кінці слова.
ки_, _аксі, лі_о, кі_, _ри
(кит, таксі, літо, кіт, три)
Фізкультхвилинка
Три лисички, три сестрички
Миють лапки, миють личка.
Не виводить тато-лис
Їх невмитими у ліс.
4. Самостійна робота учнів на картках
— Нагадайте, які звуки позначає буква т («те») на письмі.
— У кожного з вас є картка із завданням. Ви маєте поєднати малюнок зі звуковою схемою.
Взаємоперевірка з дошки в парах (двоє учнів із різних варіантів пояснюють виконання завдання, учитель поєднує малюнок зі схемою на дошці.)
V. Робота за Букварем
Фізкультхвилинка
Потемніли крони сосен,
Тихо сіються дощі,
Оголила тепла осінь
І дерева, і кущі.
VI. Робота з дитячою книжкою
1. Читання учителем тексту «До баби по сіль»
— Розгорніть книжку, яку ви отримали сьогодні.
— Знайдіть текст «До баби по сіль». Це не просто назва тексту, це — назва гри. Послухайте і скажіть, як грати в гру «До баби по сіль». Доки я читаю, ви слідкуєте. (Учитель читає текст.)
2. Бесіда за змістом тексту
— Які правила гри?
3. Вибіркове читання тексту (читання діалогу: учні читають слова, які необхідно сказати)
4. Гра «До баби по сіль» (учні грають у гру)
5. Підсумок гри
— Хто не боїться псів?
— Що слід пам’ятати під час гри?
VII. Підсумок уроку
— Що ви робили сьогодні на уроці?
— Що найбільше сподобалося на уроці?
— Яка буква гостювала у нас?