Конспекти уроків трудове навчання 1 клас

Конспекти уроків трудове навчання 1 клас

Урок 1. Тема. Вступ. Завдання предмета «трудове навчання».

Урок 2. Тема. Основні сфери трудової діяльності людини: природа, інші люди, інформацфйні знаки, техніка, художні образи. Видич праці: розумова, фізична, художня. Значення ручної праці для розвитку особистості.

Урок 3. Тема. Организація робочого місця. Прийоми різання ножицями. Техніка безпеки. Прийоми користування клеєм (повторення).

Урок 4. Тема. Інструменти і матеріали для графічних робіт: олівець, папір, гумка, шаблони і

Урок 5. Тема. Розпізнавання товстої суцільної лінії та лінії згину (штрихопунктирної з 2 точками). Напрями у зображенні ліній: вниз, вгору, праворуч, ліворуч.

Урок 6. Тема. Довжини і ширина у заготовках з паперу прямокутної форми. Лицьовий і зворотній бік заготовок з кольорового паперу.Розмітка Аркуша паперу шляхом згинання по довжині або ширині. Використання шаблонів найпростіших форм.

Урок 7. Тема. Ознайомлення учнів з професіями фермере, лісника, садівника. Зустрічі зі спеціалістами природничих галузей, перегляд відеофільму.

Урок 8. Тема. Виявлення інтересу учнів до професій типу «людина і природа».

Урок 9. Тема. Робота з рослинними матеріалами.

Урок 10. Тема. Поширені Рослинні форми Київщини (листок клена, липи, дуба, та ін.)

Урок 11. Тема. Поєднання простих форм у більш складні композиції і конструкції. Вибір кольорової основи для площинної композиції

Урок 12. Тема. Робота з глиною. Демонстрація виробів з глини. Визначення їх назв. Кількості деталей у виробі. Інструменти і пристосування для роботи з глиною: стеки, підкладні дощечки. Організація робочого місця для роботи з глиною. Раціональні прийоми ліплення за графічним зображенням.

Урок 13. Тема. Кімнатні квіти як окраса приміщення, куточок живої природи. Інструменти і пристосування для догляду за квітами: дерев.яна міні-лопатка, поролон, оприскувач, лійка, щіточка. Призначення та прийоми користування інструментами. Правила догляду за кімнатними квітами.

Урок 14. Тема. Узагальнююча практична робота з модуля «Людина і природа»

Урок 15. Тема. Я сам та інші люди.

Урок 16. Тема. Ознайомлення з професіями учителя, лікаря, юриста, священника, офіціанта, перукаря, продавця. Зустріч з представниками професій сфери обслуговування. Екскурсія, просмотр відеофільму.

Урок 17. Тема. Види побутової праці (прибирання житла, приготування їжі, сервирування столу, прання, прасування, догляд за взуттям), їх значення в житті людини. Культура сервирування столу. Розміщення на столі тарілки, ложки, виделки, ножа і склянки. Використання серветок за столом. Найпростіші способи складання серветок (трикутником, дудочкою, кишенькою, конусом).

Урок 18. Тема. Робота з папером. Одяг, як одна з характеристик культури людини. Основні види одягу: пальто, плащ, сукня, спідниця, сорочка, штани, костюм.

 

Конспекти уроків трудове навчання 1 клас

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.