Заняття 34 Тема. Травневі дарунки. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група

Заняття 34 Тема. Травневі дарунки. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група

Програмовий зміст: закріплювати знання дітей про ознаки весни; згадати народні традиції, прикмети пов’язані з травнем; виховувати вміння працювати та приносити користь оточуючим.

Хід заняття 34 Тема. Травневі дарунки. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група

Вихователь звертає увагу дітей на велику скриню, яка з’явилася у них у групі.

Вихователь. Як ви думаєте, діти, що може там бути і хто міг її залишити. Вона вся прикрашена квітами. Може, це весна її залишила? Спробуємо згадати про весну і відкрити скриню.

Бесіда

— Діти, який зараз місяць? (Травень.)

— А які ще ви знаєте весняні місяці? (Березень, квітень.)

— Як про них в народі кажуть? (Березень із водою, квітень із травою, травень із квітами.)

Вихователь. Ось і відкрилася наша скринька, а тут, подивіться, чарівні мішечки. Як ви гадаєте, що там може бути? Весна залишила нам насіння для того, щоб ми прикрасили подвір’я нашого дитячого садочка. Адже недарма кажуть: «Прийшов травень, про землю дбай». У народі існує багато звичаїв, пов’язаних із весняною працею. Люди йшли на роботу з піснями, ось як у народній українській грі «Мак». Давайте в неї пограємо.

Народна гра «мак»

Діти стають у коло, посередині — хлопчик. Всі обкручуються, примовляючи:

«Маки, маківочки, золотії голівочки! В підзагін’ї зелений мак, маки-маківочки, золотії голівочки». Питають в один голос: «Чи поспів мак?» «Ще тільки орю!» — говорить хлопчик і показує, як це робиться. Знов і знов повторюють те саме, а хлопчик, показуючи, що він робить відповідає: «Ще тільки сію»; «Ще тільки заволочую»; «Ще тільки поливаю». Нарешті каже: «Поспів!» Тоді всі удають, ніби зривають голівки маку, вибивають і їдять, як захочуть, то починають заново.

Вихователь. У травні люди закликають дощик:

Іди, іди, дощику,
Зварю тобі борщику
В полив’янім горщику,
Іди, іди, дощику.

Діти, а чому дощ так потрібен навесні? Особливо у травні? (Дощ дуже потрібен рослинам, які прикрашають нашу землю.)

— А які квіти ви знаєте?

Діти розглядають насіння чорнобривців і красолі, порівнюють їх. Вихователь нагадує, як сіють насіння і висаджують розсаду.

Вихователь. Старі люди навчають: коли саджаєш, слід промовляти добрі слова, щоб рослини були красивими, щоб був гарний врожай.

Підсумок
Вихователь. Зараз ми підемо й посадимо наше насіннячко. А коли ми зробимо все так, як казали, то наші квіти будуть дуже красивими. Вони будуть схиляти свої голівки до всіх, хто приходить до нашого дитячого садочка, наче розповідаючи їм, як ми добре працювали.

Заняття 34 Тема. Травневі дарунки. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *