Заняття 2 Тема. Люби і знай свій рідний край. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група
Програмовий зміст: формувати уявлення про нашу державу, місто, право людей на вибір, місце проживання; уявлення про себе як про значущий об’єкт; збагачувати знання дітей про рідне місто і виховувати любов до нього
Хід заняття 2 Тема. Люби і знай свій рідний край. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група
Заняття проводиться в групі, прикрашеній роботами дітей на теми: «Хто найголовніша людина в світі», «Хто про мене піклується», «Моє місто».
Вихователь. Добрий день! Перед початком нашої розмови мені хотілося б дізнатися, який настрій ви принесли з собою. (Діти показують вихователеві стрічку того кольору, який відповідає їхньому настрою. Усі разом аналізують настрій дітей і висловлюються побажання допомогти усім поліпшити свій настрій.)
Далі наша розмова буде про наймиліший серцю куточок. (Рідне місто.)
Дидактично-мовна гра «Передзвін»
Діти працюють у парах. Одна дитина говорить про якийсь куточок рідного міста, описуючи його влітку, а інша — відгадує.
Вихователь. Я ще раз переконалася, що ви знаєте своє улюблене місто, усі його куточки. Далі граємося ще веселіше.
Гра «Хто швидше»
Бесіда.
— Скільки років нашому місту?
— Який будинок був першим побудований у нашому місті?
— Скільки підприємств у місті?
— Скільки п’ятиповерхових будинків?
— Скільки дев’ятиповерхових будинків?
— Скільки у місті дитячих садочків?
— Скільки років нашому садочку?
— Коли ми святкуємо День міста?
— Скільки шкіл у місті?
— Яких порід дерев найбільше у місті?
Вихователь. А зараз хотілося, щоб кожен із вас пофантазував, на хвилинку уявив, що він — мер міста. Що б ви зробили для нашого міста?
Роздуми дітей.
— Далі ми помандруємо з вами вулицями нашого міста.
Робота з макетом.
— Зупиняючись у різних куточках, відшукаємо улюблені місця і коротенько розкажемо про них.
Ось тепер знову покажіть колір стрічки, яка відповідає вашому настрою.
Діти показують стрічки, колір яких відповідає настрою.
Підсумок
Вихователь. Тепер я бачу, що спогади про улюблені місця поліпшити ваш настрій, і нехай цей настрій залишиться з вами протягом усього дня.
Заняття 2 Тема. Люби і знай свій рідний край. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
Заняття 3 Тема. Хліб і мир. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група
Заняття 3 Тема. Хліб і мир. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група
Заняття 3 Тема. Хліб і мир. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група, конспекти занять в дитячому садку, конспект заняття в днз
Програмовий зміст: узагальнювати й систематизувати знання дітей про хліб як головний продукт харчування, про хліборобську працю; розкрити символічне значення хліба; сформувати уявлення про взаємопов’язаність понять хліб і мир; розвивати пізнавальну активність; виховувати шанобливе ставлення до хліба, праці.
Хід заняття 3 Тема. Хліб і мир. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група
Під музичний супровід до групи заходить дівчинка, яка тримає у руках коровай на вишитому рушничку.
Дівчинка
Якщо хочемо зустріти
Гостя щиро і привітно,
Щоб він шану спостеріг
І добром віддячить міг,
Гостя ми того стрічаєм
Круглим, пишним короваєм.
З рушником берем таріль,
Коровай кладем і сіль,
Шанобливо хліб підносим,
І вклонившись, щиро просим:
«Любий гостю наш, приймай
Дружби символ — коровай».
Вихователь. А тепер скажіть, який добрий звичай зустрічати дорогих гостей споконвіку існує у нашого народу? Правильно, ми підносимо хліб-сіль. Ось такий, як оцей на вишитому рушничку!
Як бачите, хліб має ще й глибоко символічне значення. Він — не лише наша їжа, а й мірило людської дружби і шани. У скрутний час справжній друг завжди поділиться шматком хліба.
Давайте пригадаємо, як приходить хліб до нас, і хто докладає зусиль, перш ніж з’явиться він — смачний і запашний.
Відкриємо альбом з ілюстраціями.
Діти називають професії людей, які вирощують хліб, розповідають про його шлях від поля до столу.
— А тепер кожен візьміть у долоньку зернятка пшениці, що лежать у вас на блюдечках на столах, розгляньте уважно. Крихітна зернина, але яка життєдайна сила в ній, як багато закладено людської праці! Хліб дістається людям нелегко, проте особливо важкою була хліборобська праця в минулі часи. Чому?
Бесіда з дітьми про часи війни.
— Що обірвало мирну працю людей?
— Що зробив увесь народ?
— Хто мужньо обороняв рідну землю?
— І ось коли наш народ переміг на звільненій, то землі знову заколосився хліб. Ви знаєте, що хліборобська праця нелегка.
Бесіда
— Але чи тільки такою вважаємо її?
— Як у нас шанують самовідданих трудівників? (Їм вручають ордени, присвоюють звання Героїв Праці.)
Підсумок
Вихователь. У всіх народів єдина мрія — хай вічно буде хліб і мир. І нехай на мирній землі, засіяній добірним зерном, а не бомбами, политій чистим дощем, а не кров’ю загиблих, родить хліб. Бо хліб і мир — нероздільні.
Заняття 3 Тема. Хліб і мир. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі