Заняття 17 Тема. Пригоди Колобка. Дитина і навколишній світ. Середня група (ДНЗ)

Заняття 17 Тема. Пригоди Колобка. Дитина і навколишній світ. Середня група (ДНЗ)

Програмовий зміст: закріплювати знання дітей про світлофор, про користь і шкоду від вогню та вогнепальних засобів; продовжувати ознайомлювати з правилами поведінки із незнайомими людьми; виховувати обачність, увагу, дбайливе ставлення одне до одного.

Хід заняття 17 Тема. Пригоди Колобка. Дитина і навколишній світ. Середня група (ДНЗ)

Гра «Хто сховався»
Вихователь по черзі садить дітей на окремий стільчик і накриває простирадлом. Діти відгадують, кого заховали. Потім вихователь замість дитини ховає іграшку.

Вихователь. Хто це заховався? Веселий, круглий, запашний? (Колобок.) Так, це Колобок. З якої він казочки? А сьогодні ми з вами складемо казочку про Колобка не просту, а повчальну.

Десь у полі, біля лісу,
Хатка гарная стоїть.
Біля хатки зовсім поруч
Там струмок собі біжить.
Хто в цій хатці, ми не знаєм,
Але ж хочеться дізнатись.
Тож дивіться всі уважно —
Казка буде починатись.

Спекла баба Колобка, а він такий гарний, рум’яний, але дуже неслухняний. Поспішав він одного разу додому, але не звернув уваги на світлофор — покотився через дорогу і ледь не потрапив під машину.

Дидактична гра «Світлофор»
Вихователь по черзі виставляє сигнали світлофора, а діти виконують відповідні рухи: зелений — ідуть; жовтий — готуються до руху; червоний — стоять.

Вихователь.
Прикотився Колобок додому, увімкнув телевізор і заснув. Що могло статися, якби дід із бабою не повернулися і не вимкнули телевізор? (Пожежа.)

— Знову залишився Колобок сам, аж хтось постукав у двері. Відчинив Колобок двері, а там — хитра лисиця, яка хотіла його з’їсти.

— Чи можна відчиняти без дорослих двері?

— Утік Колобок через вікно і заблукав у незнайомому темному лісі. Довго він блукав, захотілося йому їсти. Нарвав він ягідок, напився водички з калюжі і ліг спати під ялинкою, аж раптом заплакав від болю. Що в нього заболіло? (Живіт.) Чому? Неподалік лісоруби проходили і викликали для колобка швидку допомогу. А який номер швидкої? (03.)

— Вилікували вони Колобка і повернули дідові з бабою. Ось яка повчальна казочка у нас вийшла.

Підсумок

Вихователь. Сподіваюсь, що ви не будите схожими на Колобка.

Заняття 17 Тема. Пригоди Колобка. Дитина і навколишній світ. Середня група (ДНЗ)

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі