Заняття 16 Тема. Поведінка у надзвичайних ситуаціях. Дитина і навколишній світ. Середня група (ДНЗ)

Заняття 16 Тема. Поведінка у надзвичайних ситуаціях. Дитина і навколишній світ. Середня група (ДНЗ)

Програмовий зміст: навчати дітей визначати жорстоке поводження; формувати уміння шукати захисту від жорстокості; розробити разом із дітьми концепцію захисту: звертатися по допомогу до дорослих (вихователів, сусідів, міліції); виховувати відповідальність за свої вчинки; формувати вміння захищати своє життя і життя інших людей.

Хід заняття 16 Тема. Поведінка у надзвичайних ситуаціях. Дитина і навколишній світ. Середня група (ДНЗ)

Вихователь. Діти, ми з вами знаємо про те, що кожна дитина і кожна доросла людина — особливі. й усі ми маємо права та обов’язки у світі, в якому живемо. Ми маємо право на навчання, лікування, гру та життя в сім’ї. Але діти ще малі, і тому мають потребу у захисті. А від кого і від чого необхідно захищати дітей? Про це ми сьогодні й будемо говорити. Поміркуйте, діти, яка небезпека може чекати на вас. (Пожежа, війна, автомобілі на дорогах, незнайомі люди.)

— А ось послухайте кілька розповідей, які я для вас приготувала.

Розповідь вихователя.
Хлопчики грали у схованки у яру за парком. Один хлопчик заховався за великим деревом, та коли він озирнувся, то побачив, що з-за куща вийшов здоровезний дядько, якого він раніше бачив. Це був хворий чоловік, і він завжди прогулювався зі своєю матір’ю. Але цього разу він був сам: очі його були злі, і він швидко наближався до хлопчика. Хлопчик почав тікати і кликати на допомогу. його почули інші діти і почали кликати на допомогу всі разом. Їм допоміг утекти перехожий, який неподалік їхав на велосипеді.

Обговорення ситуації.

Фізкультхвилинка
Раз — підняти руки вгору,
Два — нагнутися додолу.
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкаєтесь підлоги,
Три, чотири — прямо стати,
Будем знову починати.
Хто зуміє присідати
І ногам роботу дати?

Діти за ходом тексту відтворюють відповідні рухи.

Вихователь. Отож, любі діти, не грайтеся в безлюдних місцях, а також не ходіть по вулицях міста, коли звечоріє. Бувають випадки, коли небезпечною буває не тільки хвора людина. Потрібно остерігатися чужих і малознайомих людей. Це можуть бути старші хлопці й дівчата. Ви, діти, ще дуже маленькі і захистити себе не зможете, тому повинні слухатись порад дорослих та виконувати їх. Давайте разом пригадаємо правила безпеки.

Правила безпеки

1. Коли ти залишився вдома сам, без дорослих,— не відчиняй нікому двері. Навіть не підходь до них, коли хтось дзвонить або стукає.

2. Не гуляй у безлюдних місцях і далеко від дому.

3. Не ходи без супроводу дорослих у ліс, до річки, у парк.

4. Не спілкуйся з незнайомими людьми.

5. Якщо до тебе чіпляється незнайома людина, тікай від неї, кричи і клич на допомогу.

Вихователь. Які телефонні номери допоможуть нам викликати спеціальні служби допомоги?

Гра «Виклич допомогу»

Перша ситуація.
Ви були вдома, гралися, аж раптом почули, що хтось кличе на допомогу. З під’їзду вискочила дівчинка, а за нею бігло двоє хлопців. Дорослих поблизу не було. Що потрібно робити? Давайте продемонструємо свої дії. (Телефонуй за номером 02.)

Друга ситуація.
Ви дивилися телевізор і раптом почули запах диму. Що слід робити? (Телефонуй за номером 01.)

Третя ситуація.
Діти гралися у дворі. Оленка побігла за повітряною кулькою і впала. Діти побачили, що дівчинка дуже розбила руку, тече кров, а вдома дорослих немає. Як необхідно діяти в цій ситуації? (Телефонуй за номером 03.)

Четверта ситуація. У кімнаті запахло газом. Що ви будете робити? (Телефонуй за номером 04.)

Підсумок

Вихователь. Але краще за все не потрапляти в небезпечні ситуації. Та коли вже сталося лихо, слід не нервувати, а шукати шляхів порятунку. Потрібно відповідально ставитись до свого життя, особливо тоді, коли залишаєтесь без догляду дорослих.

Заняття 16 Тема. Поведінка у надзвичайних ситуаціях. Дитина і навколишній світ. Середня група (ДНЗ)

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі