Заняття 1 Тема. мій дитячий садок. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ. Середня група (ДНЗ)

Заняття 1 Тема. мій дитячий садок. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ. Середня група (ДНЗ)

Програмовий зміст: закріплювати знання дітей про особливості роботи працівників дитячого садка (відповідальне виконання своїх обов’язків, чуйне і дбайливе ставлення до дітей); виховувати повагу до праці дорослих, бажання й уміння полегшити її, вдячність дорослим.

Хід заняття 1 Тема. мій дитячий садок. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ. Середня група (ДНЗ)

Вихователь. Діти, сьогодні ми з вами проведемо подорож по дитячому садку. Давайте згадаємо, кого ми можемо там зустріти. (Завідувача, методиста, вихователів, кухарів, праль, прибиральниць). То ж вирушаємо у подорож, а подорожувати ми з вами будемо на маленькому казковому потязі.

Рухлива гра «Потяг»
Діти шикуються одне за одним у колону. За сигналом вихователя йдуть уперед, поступово прискорюючи темп. Під’їжджаючи до умовного місця, переходять на ходьбу. На слово «приїхали» зупиняються.

Ось і наша перша зупинка. Як вона називається? (Музична зала.)

Діти заходять до музичної зали.

Запитання для бесіди

— Для чого потрібна музична зала?

— Що діти тут роблять?

— Як звати музичних керівників?

— Що є в залі, для чого це потрібно?

Вихователь. Сідаємо знову в потяг і поїхали. (Потім діти ідуть до медичного кабінету.) Ось і знову зупинка. Як вона називається? (Медичний кабінет.)

Під час огляду вихователь запитує дітей про відомі їм предмети і про дії лікаря й медсестри. (Лікар на прохання дітей оглядає хворих ляльок.)

Діти йдуть далі.

Вихователь. Куди це ми приїхали? (Кухня.)

Кухар і його помічник розповідають про свою роботу. Діти оглядають предмети, які є на кухні.

Вихователь.
Прощаємося з кухарями і продовжуємо нашу подорож. Наступна зупинка… Яка? (Пральня.)

Діти вітаються з пралями, розпитують їх про роботу пральних машин.

Вихователь. Далі потяг нас повезе в кабінети завідувача та методиста.

Завідувач та методист запрошують дітей до себе в кабінет. Пригадують із дітьми, як вони приходили до завідувача, коли їх приймали у дитячий садок. А в кабінеті методиста розглядають цікаві іграшки та посібники.

Вихователь. Діти, потяг нас кличе в зворотню дорогу. Подякуємо працівникам садка за цікаву подорож.

Підсумок

Вихователь. А зараз до групи пригадують відомі вірші про дитячий садок.

1-а дитина
Дитсадок — веселий дім.
Тут робота є усім.

2-а дитина
Тут майструють,
Тут будують.
Лисові хвоста малюють.

З піснею про сонечко йду я в дитсадок.
Миле, миле сонечко,
Тобою тішусь як.

Заняття 1 Тема. мій дитячий садок. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ. Середня група (ДНЗ)

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі