Заняття 27 Тема. «Курочка Ряба». Заняття в дошкільному навчальному закладі. Математика в дитячому садку. Середня група (ДНЗ)

Заняття 27 Тема. «Курочка Ряба». Заняття в дошкільному навчальному закладі. Математика в дитячому садку. Середня група (ДНЗ)

Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей лічити в межах п’яти; закріпити відношення «швидше», «повільніше», вправляти у переміщенні в просторі за заданим напрямом; розвивати цікавість, пам’ять під час ігор з цифрами у межах п’яти; виховувати бажання займатись математикою.

Матеріал: ляльковий театр «Курочка Ряба»; гра «Магазин»; цифри.

Хід заняття 27 Тема. «Курочка Ряба». Заняття в дошкільному навчальному закладі. Математика в дитячому садку. Середня група (ДНЗ)

Вихователь

Жили були дід та баба,
Ні корови, ні осла,
Та якось їм Курочка Ряба
Яєчко знесла.
А яєчко не просте,
Серце скаче із грудей —
Бо яєчко золоте.
Зійшло на бабу щастя,
Зійшло на схилі літ,
— Розбий,— каже,— діду,
Яйце на частини,
Бо я їду до магазину.

— Ми теж разом із бабусею підемо і подивимось, що воно далі буде. Спочатку йдемо прямо, потім ліворуч, знову прямо, знову ліворуч, прямо і, нарешті, праворуч. Ось і магазин. А наша бабуся миски та ложки вибирає. Порахуємо посуд разом із нею. Купила посуд та продукти і заходить бабуся до магазину одягу. Чого тільки тут немає, і все модне. Ось на вітрині — одяг. Покажемо бабусі, що де знаходиться, бо вона недобачає трішечки. Де висить шуба? (Вгорі.) Блуза? (Внизу.) Хустка? (Праворуч.) Сукня? (Посередині.) Кофта? (Ліворуч.) А на кожній речі цінники — цифра, яка свідчить про те, що скільки коштує. Давайте й ми розглянемо ціни, може, теж щось купимо.

Діти розглядають картки з цифрами в межах п’яти.

— Подивилась бабуся і приходить додому. А дідусь все ще яйце не може розбити. Полічимо, скільки разів ударив дід молоточком по яйцю. (Лічба.)

Вихователь
А дідусь все бив та бив,
Не жалів він сили.
Стукотів, гуркотів,
А яйце він не розбив.

— Полягали спати дід із бабою. Аж тут миша виходить зі своєї нірки, хвостиком яєчко зачепила. Покотилось яєчко спочатку повільно (ось так), а потім швидше. Покажіть, як покотилось яєчко. Коли я буду казати слово повільно — ви котитимете яєчко повільно, а коли швидко — то швиденько. (Діти виконують завдання.) Яєчко летіло, летіло, впало і розбилося. Прокинулись дід з бабою та й почали плакати-ридати: де ще такого яєчка взяти?

Дід плаче, баба плаче,
А курочка кудкудаче:
— Не плач, бабо, не плач, діду,
Я вам цілий кошик яєчок знесу,
Не золотеньких, а простеньких.

Порахуймо, діти, скільки яєчок курочка знесла, і цифрою покажемо. От і казочці кінець.

Заняття 27 Тема. «Курочка Ряба». Заняття в дошкільному навчальному закладі. Математика в дитячому садку. Середня група (ДНЗ)

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі