Заняття 24 Тема. Подорож математичним морем. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Математика в дитячому садку. Середня група (ДНЗ)

Заняття 24 Тема. Подорож математичним морем. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Математика в дитячому садку. Середня група (ДНЗ)

Програмовий зміст: вчити дітей визначати форму реальних предметів на основі зіставлення з геометричними фігурами; удосконалювати навички лічби, визначення місця кожного числа в ряді чисел від 1 до 5; вправляти в порівнянні множин; повторити часові поняття швидше — повільніше; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати стійкий інтерес до математики.

Демонстраційний матеріал: малюнки кораблів; дельфіни; паруси у вигляді геометричних фігур; різні предмети, що формою нагадують геометричні фігури.

Роздавальний матеріал: смужки картону, розділені навпіл лінією; дельфіни; риби.

Хід заняття 24 Тема. Подорож математичним морем. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Математика в дитячому садку. Середня група (ДНЗ)

— Сьогодні у нас незвичайне заняття. Ми з вами вирушимо в плавання Математичним морем. Я буду капітаном, а ви — мої матроси. Відчалюємо від причалу повільно. А поки ми повільно пливемо, рахуємо кораблі, що стоять біля причалу. (Діти рахують кораблі.) Кожен корабель має свій номер, що позначається цифрою.

Кораблі слід вишикувати в ряд від першого номера по п’ятий.

— Хто з матросів береться це зробити? На якому місці стоїть корабель під номером один? (Чотири, три, два, п’ять)

— Правильно, матроси, молодці. Наш корабель підганяє вітер.

Діти, коли сильний вітер дмє, то корабель пливе швидко чи повільно? (Повільно.) Хто живе в морі? (Риби.) А ще в морі живуть дельфіни. Вони дуже розумні, добрі й часто рятують людей, які потрапили в біду на морі. Біля нашого корабля також граються дельфіни, то пірнають на глибину, то знову пливуть по морю. Порахуємо дельфінів. (Діти рахують дельфінів у прямому і зворотному напрямку.) Давайте пригостимо наших друзів-дельфінів рибою.

— Викладіть на верхній смужці 4 дельфінів, а на нижній — рибок на одну менше. Скільки рибок ви виклали? (Три.) Кого більше — дельфінів чи рибок? На скільки більше? (На один.)

— Чи всім дельфінам вистачає по рибці? Що необхідно зробити, щоб дельфінам вистачило риби? (Додати 1 рибку.)

— Скільки тепер рибок? (Чотири.) А дельфінів? (Чотири.)

— То що можна про них сказати? Так, дельфінів і рибок порівну.

— Наші матроси гарно працюють і, напевно, трішки притомилися, тож зробимо фізкультхвилинку:

Рибки плавають, пірнають
І плескаються у воді.
То зіжмуться — розіжмуться,
То зариються на дні.
Вітер дме та не втихає,
Нам вітрила надуває.

— Як наш корабель пливе швидко чи повільно? (Швидко.)

— А попереду підводні скали. Нам слід плисти повільніше. Тому необхідно зняти частину вітрил. (Вихователь викликає певну дитину і дає команду: «Матрос Коля, зніми вітрило трикутної (квадратної, круглої, прямокутної) форми!»)

— Молодці, матроси. Тепер наш корабель пливе як? (Повільно.)

— Ось у воді плавають різні предмети, мабуть, тут розбився якийсь вантажний корабель. Команди капітана: «Виловіть предмети круглої (квадратної, трикутної, прямокутної) форми». (Діти виконують завдання.)

— Ось і добігає кінця наша подорож. На нас чекає порт під назвою «Підсумковий».

Заняття 24 Тема. Подорож математичним морем. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Математика в дитячому садку. Середня група (ДНЗ)

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі