Заняття 16 Тема. У країну Чистоти. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Розвиток мовлення. Середня група
Програмовий зміст: удосконалювати навички утворювати дієслова, в яких за допомогою префіксів передається значення закінченої дії; формувати навички вживання дієслів наказового способу з часткою хай (нехай); стимулювати вживання повних речень; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність, охайність, бажання бути завжди чистим.
Матеріал: Мийдодір; лялька Бруднуля; малюнки із зображенням гігієнічних процедур; предмети індивідуального користування: гребінець, рушник, мило тощо.
Хід заняття 16 Тема. У країну Чистоти. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Розвиток мовлення. Середня група
Вихователь. Діти, сьогодні ми з вами вирушаємо у Країну Чистоти.
У країну Чистоти
Підемо всі — і я, і ти.
Та в Країну Чистоти
Тільки чистим можна йти.
Щоб піти у цю країну,
Чисто вимиємося з милом.
Одяг весь свій поперем,
Попрасуєм й одягнем.
Скрізь порядок наведем!
Чисті іграшки візьмем.
(Діти імітують рухи.)
(З’являється Мийдодір.)
Я великий Умивальник,
Я великий Мийдодір.
Умивальників начальник.
Та мочалок командир.
Діти, є Бруднулі в вас?
Вихователь. А хто такі Бруднулі? (Відповіді дітей.)
Вихователь. Що потрібно зробити, щоб подружитися з Мийдодіром?
Я буду називати слова — дії, які підказують, що робити, а ви будете називати слова — дії, які говорять, що зробити:
митися — помитися, вмитися;
купатися — викупатися, покупатися;
прати — випрати, попрати, перепрати;
одягатися — одягнутися, переодягнутися;
чесатися — причесатися, зачесатися, начесатися.
Вихователь. В яких казках чи оповіданнях є Бруднулі?
Діти. «Мийдодір», «Вереда».
(Вихователь звертає увагу дітей на ляльку Бруднулю, яка сидить в ігровому куточку.)
Вихователь. Діти, погляньте, серед наших іграшок є Бруднуля. Давайте спробуємо їй наказати, що слід зробити, щоб жити у Країні Чистоти.
Хай умиється!
Нехай причешеться!
Нехай відвідає перукаря.
Хай зав’яже шнурки.
Фізкультхвилинка
Встало вранці ясне сонце, зазирнуло у віконце,
Ми до нього потяглися, за промінчики взялися.
Будем дружно присідати, сонечко розвеселяти.
Встали-сіли, встали-сіли, бачите, як звеселіли.
Стало сонце танцювати, нас до танцю припрошати.
Нумо разом, нумо всі, потанцюймо по росі.
Вихователь. А тепер давайте складемо правила, яких необхідно дотримуватись у Країні Чистоти.
(Діти один за одним беруть малюнки і реченнями висловлюють свої міркування про зображене.)
• Щоранку вмивайся.
• Зуби треба чистити вранці й увечері.
• Зрізай нігті на руках і ногах.
• Спи в окремому ліжку у спеціальному одягу для спання.
Вихователь. Королева Чистоти залишила нам загадки. Якщо ми їх відгадаємо, то відгадки залишаться у нас.
• Зуби є, а рота немає. (Гребінець.)
• Висить, теліпається, всі за нього хапаються і втираються. (Рушник.)
• Мию, мию, без жалю, мию там де брудно,
• А купатись не люблю, бо від цього худну. (Мило.)
Підсумок
Вихователь. Ці подарунки-відгадки залишаються у нас.
Дорогі мої малята,
Мийте руки, мийте шию.
Мийте ноги і лице.
Це здоров’я принесе.
Заняття 16 Тема. У країну Чистоти. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Розвиток мовлення. Середня група
Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі