Заняття 37. Тема. Робота за картиною «Тетянка не боїться морозу». Заняття в дошкільному навчальному закладі. Розвиток мовлення. Друга молодша група

Заняття 37. Тема. Робота за картиною «Тетянка не боїться морозу». Заняття в дошкільному навчальному закладі. Розвиток мовлення. Друга молодша група

Програмовий зміст: вчити дітей уважно розглядати картину, відповідати на запитання вихователя за її змістом, повторюючи нескладні вислови, окремі слова, плавно і вільно видихати повітря під час гри зі сніжинками; учити дітей малювати пензликами, наносячи мазки по всьому аркушу паперу; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, уважність, логічне мислення; виховувати охайність, любов до природи.

Словник: сніжинка, сніг, мороз, шапка, пальто, штанці, рукавички, валянки, шарф.

Матеріал: велика сніжинка, картина «Тетянка не боїться морозу», маленькі сніжинки для піддування, пензлики, тонований папір із намальованими деревами і фоном, вода, серветки, біла фарба.

Хід заняття 37. Тема. Робота за картиною «Тетянка не боїться морозу». Заняття в дошкільному навчальному закладі. Розвиток мовлення. Друга молодша група

Сніг пухнастий,
Наче вата,
Аж по ньому жаль ступати, —
Білий, чистий сніг.

— Подивіться, що до нас залетіло? (Сніжинка.) Сніжинка запрошує нас на прогулянку.

Але ж надворі холодно. Чи можна нам іти гуляти? Що слід зробити? (Одягнутися.)

— Що потрібно одягнути? Що спочатку будемо одягати? (Штанці, шапку, пальто, валянки, рукавички.)

— А подивіться на Тетянку. Наша Тетянка не боїться морозу.

(Вихователь демонструє картину.)

Запитання до дітей

— Чому вона не боїться морозу?

— Що одягла Тетянка?

— Що у неї на голові? Якого кольору шапочка?

— А на ніжках — що?

— Якого кольору пальто? А шарф?

— Чому у неї не мерзнуть ручки?

— Якого кольору рукавички?

— Давайте і ми одягнемося.

(Імітація одягання. Діти «одягаються» у визначеній послідовності.)

— Що ти одягаєш, Сашко, що ти, Марійко?

— Ось ми і на вулиці.

— Що це за біла ковдра лежить на землі? (Сніг, сніжинки.)

— Давайте пограємося зі сніжинками.

Вправа на піддування

Умови виконання вправи

Діти беруть паперові сніжинки і дмухають на них. Вихователь звертає увагу дітей на те, що слід повітря вдихати носом, а видихати ротом.

— Якого кольору сніг та сніжинки?

— Як вони падають? Куди падають сніжинки? Де лежить сніг?

— А надворі холодно чи тепло?

Давайте з вами повернемось у групу і намалюємо, як падає сніг.

(Вихователь демонструє, як можна намалювати сніг методом дотикання.)

m24

Робота дітей.

Давайте прикрасимо нашими картинками групу. Якого кольору наш сніжок? Чи схожий він на той сніг, що надворі.

Підсумок

— Як треба одягатися, щоб не боятися морозу? (Відповіді дітей.)

Заняття 37. Тема. Робота за картиною «Тетянка не боїться морозу». Заняття в дошкільному навчальному закладі. Розвиток мовлення. Друга молодша група

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі