Заняття 2 Тема. Люби і знай свій рідний край. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група

Заняття 2 Тема. Люби і знай свій рідний край. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група

Програмовий зміст: формувати уявлення про нашу державу, місто, право людей на вибір, місце проживання; уявлення про себе як про значущий об’єкт; збагачувати знання дітей про рідне місто і виховувати любов до нього

Хід заняття 2 Тема. Люби і знай свій рідний край. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група

Заняття проводиться в групі, прикрашеній роботами дітей на теми: «Хто найголовніша людина в світі», «Хто про мене піклується», «Моє місто».

Вихователь. Добрий день! Перед початком нашої розмови мені хотілося б дізнатися, який настрій ви принесли з собою. (Діти показують вихователеві стрічку того кольору, який відповідає їхньому настрою. Усі разом аналізують настрій дітей і висловлюються побажання допомогти усім поліпшити свій настрій.)

Далі наша розмова буде про наймиліший серцю куточок. (Рідне місто.)

Дидактично-мовна гра «Передзвін»
Діти працюють у парах. Одна дитина говорить про якийсь куточок рідного міста, описуючи його влітку, а інша — відгадує.

Вихователь. Я ще раз переконалася, що ви знаєте своє улюблене місто, усі його куточки. Далі граємося ще веселіше.

Гра «Хто швидше»

Бесіда.

— Скільки років нашому місту?

— Який будинок був першим побудований у нашому місті?

— Скільки підприємств у місті?

— Скільки п’ятиповерхових будинків?

— Скільки дев’ятиповерхових будинків?

— Скільки у місті дитячих садочків?

— Скільки років нашому садочку?

— Коли ми святкуємо День міста?

— Скільки шкіл у місті?

— Яких порід дерев найбільше у місті?

Вихователь. А зараз хотілося, щоб кожен із вас пофантазував, на хвилинку уявив, що він — мер міста. Що б ви зробили для нашого міста?

Роздуми дітей.

— Далі ми помандруємо з вами вулицями нашого міста.

Робота з макетом.

— Зупиняючись у різних куточках, відшукаємо улюблені місця і коротенько розкажемо про них.

Ось тепер знову покажіть колір стрічки, яка відповідає вашому настрою.

Діти показують стрічки, колір яких відповідає настрою.

Підсумок

Вихователь. Тепер я бачу, що спогади про улюблені місця поліпшити ваш настрій, і нехай цей настрій залишиться з вами протягом усього дня.

Заняття 2 Тема. Люби і знай свій рідний край. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

 

 

Заняття 3 Тема. Хліб і мир. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група

Заняття 3 Тема. Хліб і мир. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група

Заняття 3 Тема. Хліб і мир. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група, конспекти занять в дитячому садку, конспект заняття в днз

 

Програмовий зміст: узагальнювати й систематизувати знання дітей про хліб як головний продукт харчування, про хліборобську працю; розкрити символічне значення хліба; сформувати уявлення про взаємопов’язаність понять хліб і мир; розвивати пізнавальну активність; виховувати шанобливе ставлення до хліба, праці.

 

 

Хід заняття 3 Тема. Хліб і мир. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група

 

Під музичний супровід до групи заходить дівчинка, яка тримає у руках коровай на вишитому рушничку.

 

 

Дівчинка

Якщо хочемо зустріти

Гостя щиро і привітно,

Щоб він шану спостеріг

І добром віддячить міг,

Гостя ми того стрічаєм

Круглим, пишним короваєм.

З рушником берем таріль,

Коровай кладем і сіль,

Шанобливо хліб підносим,

І вклонившись, щиро просим:

«Любий гостю наш, приймай

Дружби символ — коровай».

 

Вихователь. А тепер скажіть, який добрий звичай зустрічати дорогих гостей споконвіку існує у нашого народу? Правильно, ми підносимо хліб-сіль. Ось такий, як оцей на вишитому рушничку!

Як бачите, хліб має ще й глибоко символічне значення. Він — не лише наша їжа, а й мірило людської дружби і шани. У скрутний час справжній друг завжди поділиться шматком хліба.

Давайте пригадаємо, як приходить хліб до нас, і хто докладає зусиль, перш ніж з’явиться він — смачний і запашний.

 

Відкриємо альбом з ілюстраціями.

 

Діти називають професії людей, які вирощують хліб, розповідають про його шлях від поля до столу.

 

— А тепер кожен візьміть у долоньку зернятка пшениці, що лежать у вас на блюдечках на столах, розгляньте уважно. Крихітна зернина, але яка життєдайна сила в ній, як багато закладено людської праці! Хліб дістається людям нелегко, проте особливо важкою була хліборобська праця в минулі часи. Чому?

 

Бесіда з дітьми про часи війни.

— Що обірвало мирну працю людей?

— Що зробив увесь народ?

— Хто мужньо обороняв рідну землю?

— І ось коли наш народ переміг на звільненій, то землі знову заколосився хліб. Ви знаєте, що хліборобська праця нелегка.

 

Бесіда

— Але чи тільки такою вважаємо її?

— Як у нас шанують самовідданих трудівників? (Їм вручають ордени, присвоюють звання Героїв Праці.)

 

 

Підсумок

 

Вихователь. У всіх народів єдина мрія — хай вічно буде хліб і мир. І нехай на мирній землі, засіяній добірним зерном, а не бомбами, политій чистим дощем, а не кров’ю загиблих, родить хліб. Бо хліб і мир — нероздільні.

 

Заняття 3 Тема. Хліб і мир. Заняття в дошкільному навчальному закладі. Дитина і навколишній світ Старша група

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі