Урок № 94. Тема. Закріплення звуків [ф], [ф’]. Зоопарк. Конспекти уроків читання, 1 клас

Урок № 94. Тема. Закріплення звуків [ф], [ф’]. Зоопарк. Конспекти уроків читання, 1 клас

Тема. Закріплення звуків [ф], [ф’]. Зоопарк. Конспекти уроків читання, 1 клас

Мета: закріпити артикуляцію звуків [ф], [ф’]; закріпити знання про букву Ф; формувати навичку читання з новими буквами; виховувати інтерес до життя екзотичних тварин.

Обладнання: фішки на позначення голосних і твердих та м’яких приголосних звуків; предметні малюнки із зображенням фламінго, жирафа.

Хід уроку № 94. Тема. Закріплення звуків [ф], [ф’]. Зоопарк. Конспекти уроків читання, 1 клас

І. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Повторення вивчених звуків і букв.
— Із якими звуками ми ознайомилися на минулому уроці? Якими буквами вони позначаються?
— Послухайте вірш, запам’ятайте слова з приголосними твердим звуком [ф] і м’яким звуком [ф’].

Гафійка й Федь із мамою
Прийшли до зоопарку,
Там зебру бачили з ламою,
Фламінго і цесарку,
Жирафів двох із Африки,
І дрохву, й козенятко,
І фазана з фазанкою,
Й манюнє фазенятко.

([ф]: Федь, фламінго, із Африки, фазана, фазанкою, фазенятко; [ф’]: Гафійка, жирафів.)

2. Читання складів і слів із буквою Ф (с. 42 зошита).
— Прочитайте склади, надруковані на дошці. Зберіть із них слова.

бу фір зе флі ва фет

— Розгорніть зошити з читання, підпишіть малюнки. (Буфет, зефір, вафлі.)
— Зберіть слова, що «розсипалися». Надрукуйте в клітинках. (Цифра, факел, фарба.)
— Надрукуйте в парах слів букви так, щоб отримати різні слова. (Фокус — фікус, форма — ферма, фінік — фініш.)

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Сьогодні на уроці ми продовжимо навчатися читати з буквою Ф. А ще
познайомимося з життям африканської тварини і рідкісних птахів.

III. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

1. Читання слів, надрукованих на дошці.
— Прочитайте слова у стовпчиках спочатку напівголосно самостійно, а потім хором.

Фара
арфа
фокус
фіалка
фазан
Федір
фото
шафа
фікус
фіранка
фламінго
Фелікс

Вибіркове читання проводиться за завданнями:
— Прочитайте слова, у яких чується твердий приголосний звук [ф], а потім слова з м’яким приголосним звуком [ф’].
— Прочитайте слова, у яких буква Ф стоїть не на початку слова.
— Знайдіть слова, які мають три склади. Прочитайте їх.

2. Фізкультхвилинка.

3. Підготовка до читання тексту.

Відгадайте загадку.

Довжелезну мають шию,
дуже вправно крутять нею.
Вище всіх вони на вітах
соковитий плід помітять.
(Жирафи.)

Учитель вивішує на дошку предметний малюнок із зображенням жирафи.

— Що ви знаєте про цю тварину? Де вона живе? Чим годується? Як спить?

Після відповідей дітей учитель пропонує підготуватися до читання тексту про жирафів, прочитати слова, надруковані на дошці.
шия стоячи задніми смачний найвищі будь-який язик лежачи передніми високий найнижчі який-небудь

4. Читання тексту «Жирафи» учнями (с. 134 букваря).
Учні спочатку роздивляються фото на с. 134, потім читають текст пошепки самостійно.
Читання тексту по частинах відбувається з аналізом їхнього змісту за запитаннями.

— Як довести, що жирафи — найвищі тварини світу?
— Як спить жирафа? Куди вона кладе голову?
— Чим і як годується тварина?
— Де живуть жирафи?

5. Опрацювання тексту-жарту.
— Роздивіться малюнок на с. 135. Де знаходяться діти? Що вони роблять?
— Кого побачили в зоопарку хлопчики і дівчата?
— Текст називається «Жарт». Що означає жартувати?
— Послухайте жарт, посміхніться героям тексту. Учитель читає виразно жарт, інтонуючи репліки малюків.
— Чи було вам смішно? Чому?

Діти читають текст, готуючись до розігрування діалогу. Слова автора при цьому може промовляти вчитель. Інсценування жарту відбувається біля дошки, на якій розміщено зображення жирафи.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми закінчили вивчати останню літеру української абетки. Яка це буква? Які звуки вона позначає?
— Про що нове з життя жирафів ви дізналися сьогодні?

Урок № 94. Тема. Закріплення звуків [ф], [ф’]. Зоопарк. Конспекти уроків читання, 1 клас

Повернутись на сторінку Уроки читання 1 клас