Урок № 42. Тема. Закріплення букви Т у словах, реченнях, букварних текстах. Конспекти уроків читання, 1 клас

Урок № 42. Тема. Закріплення букви Т у словах, реченнях, букварних текстах. Конспекти уроків читання, 1 клас

Тема. Закріплення букви Т у словах, реченнях, букварних текстах. Конспекти уроків читання, 1 клас

Мета: закріпити аналітико-синтетичні дії зі звуками [т] — [т’]; продовжити удосконалювати навичку читання слів із буквою Т; виховувати інтерес до українських народних казок.

Обладнання: лічильні палички, шнурочки, фішки звуків.

Хід уроку № 42. Тема. Закріплення букви Т у словах, реченнях, букварних текстах. Конспекти уроків читання, 1 клас

I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Повторення вивченого матеріалу.
— Приготуйте лічильні палички і шнурочки. Зараз за допомогою цих предметів ви будете викладати на парті вивчені букви.
— Подумайте, форму яких букв легко показати за допомогою шнурочка. (Букв О, С.)
— Покажіть на парті за допомогою шнурочків букви О, С.
— Складіть із лічильних паличок букву А. Переставте палички так, щоб вийшла буква У.
— Складіть із паличок дві однакові букви Т. «Перетворіть» їх у букву М. Що для цього необхідно зробити?
— Складіть із паличок букву И. «Перетворіть» її на букву Н.

785

— Знову складіть букву И. Подумайте, як її «перетворити» на букву Л.

786

— «Перетворіть» її на букву Т.
— Які звуки може позначати ця буква?
— Наведіть приклади слів зі звуком [т] на початку слова, у середині і тих, які закінчуються цим звуком.

(Аналогічна робота проводиться зі звуком [т’].)

2. Читання складів (с. 34 «Букварятка»).
— Розгорніть «Букварятко» на сторінці з буквою Т. Знайдіть стовпчик складів, наведіть їх по крапочках і прочитайте. (То, ту, ти, ті, та.)
— А тепер з’ясуємо, хто найуважніший. Знайдіть на цій сторінці стовпчик зі складами і прочитайте правильно і швидко склади в кожному рядку.

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Сьогодні ми з вами продовжимо навчатися читати слова, речення, тексти з буквою Т.

III. ЗАКРІПЛЕННЯ І УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Читання слів за «Букварятком» (с. 34).
— Розгорніть «Букварятко» на с. 34. Розгляньте предметні малюнки. Чи можна назвати одним словом усі предмети, які зображені на предметних малюнках? Яким? (Транспорт.)
— У кожному слові наведіть по крапочках ті букви, які вже вивчили, спробуйте за наведеними буквами «впізнати» слово (прочитати його).
— Якими видами транспорту користуються члени вашої сім’ї?
— На чому вам ще не доводилося їздити?

2. Звуко-буквений аналіз слова.
— Пригадайте скоромовку, яку ми вивчали на минулому уроці. Що робили сороки?
— Виконайте звуко-буквений аналіз слова ЛІТАЛИ.

787

3. Читання слів і речень за «Букварятком» (с. 34).
— Прочитайте пари слів, подані внизу сторінки. Подумайте, як утворені ці слова.
— Які слова «заховалися» у кросворді? (Торт, таксі, тарілка.)
— У якому слові звук [т] повторюється двічі? (Торт.) Де він чується?
— Яке речення «заховалося» за хмаринками?
— Чому слово ТАМАРА написане з великої букви?

4. Фізкультхвилинка.

5. Підготовка до читання тексту.
— Сьогодні ми будемо читати текст. Але спочатку повчимося читати деякі слова з нього.
— Розгорніть буквар на с. 61. Знайдіть слова, подані внизу сторінки. Розгляньте слова першого стовпчика.
— Яке злиття виділене в кожному слові цього стовпчика? (Ту.)
— Прочитайте послідовно всі слова першого стовпчика.
— Прочитайте слова другого стовпчика.
— Назвіть слово, яке відповідає на питання що? (Вистава.)
— Саме на виставу нас запрошують діти, про яких піде мова в тексті.

6. Читання тексту «Котик і півник».
— Послухайте текст. (Читає учитель.)
— Яку виставу ставили діти? («Котик і Півник».)
— Чи знаєте ви таку казку?
— Про кого в ній ідеться?
— Прочитайте текст і скажіть, хто які ролі виконував у виставі?
— Розгляньте малюнок і скажіть, як були одягнені діти, що виконували ролі Котика, Півника і Лиски.
— Знайдіть у тексті місце, де описується, що робила Лиска біля хатки, у якій мешкали Котик і Півник.
(Вибіркове читання тексту учнями.)
— Над казкою «Котик і Півник» ми ще будемо працювати на наступному уроці.

7. Формування навички слухання і розуміння тексту (с. 35 «Букварятка»).
— Сьогодні ми прослухаємо текст про інших звірят.
Читання вчителем оповідання «Телеграма осені». Після слухання проводиться аналіз твору за запитаннями і завданнями, уміщеними в посібнику.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Які звуки може позначати буква Т?
— Назвіть слова зі складами ТО, ТІ.
— Яку виставу показували діти? Чи хотіли б ви влаштувати в класі такий театр?

Урок № 42. Тема. Закріплення букви Т у словах, реченнях, букварних текстах. Конспекти уроків читання, 1 клас

Повернутись на сторінку Уроки читання 1 клас