Урок № 16. Тема. Підсумковий урок добукварного періоду. Перевірка здобутих знань і вмінь. Конспекти уроків читання, 1 клас

Урок № 16. Тема. Підсумковий урок добукварного періоду. Перевірка здобутих знань і вмінь. Конспекти уроків читання, 1 клас

Тема. Підсумковий урок добукварного періоду. Перевірка здобутих знань і вмінь.

Мета: підбити підсумок вивченого на уроках добукварного періоду; перевірити вміння учнів будувати схеми речень, складові та звукові моделі слів.

Обладнання: аркуші для виконання перевірної роботи, сюжетні та предметні малюнки для побудови схем речень, складових і звукових моделей слів.

Хід уроку № 16. Тема. Підсумковий урок добукварного періоду. Перевірка здобутих знань і вмінь. Конспекти уроків читання, 1 клас

I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
Сьогодні в нас останній урок добукварного періоду. Із наступного уроку почнемо вивчати букви. А сьогодні перевіримо, чого ви навчилися на уроках, працюючи з букварем та зошитом із читання. Для цього виконаємо підсумкову роботу.

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО НА ПОПЕРЕДНІХ УРОКАХ
— Щоб добре виконати всі завдання, давайте ще раз пригадаємо таке.
— Як позначаються слова у схемах речень?
— Як позначається перше слово в реченні?
— Що може ставитися в кінці речення?
— Як будується складова схема слова?
— Як складається звукова модель слова?
— Побудуйте схему речення.

740

— Побудуйте складову схему слова ШКОЛІ.

741

— Побудуйте звукову модель слова ДІТИ.

742

ІІІ. ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

(Учитель роздає кожному учневі підписані аркуші в клітинку. На дошці вивішує сюжетний малюнок та прикріплює предметні картки для складового і звукового аналізу слів. Робота виконується за варіантами.)

І варіантІІ варіант
1. Складання речення за сюжетним малюнком «У саду», побудова його схеми.1. Складання речення за сюжетним малюнком «На городі», побудова його схеми.
(Під час колективного розгляду малюнків діти складають речення, одне з них вибирається для складання схеми учнями самостійно.)
Наприклад: У саду дозріли яблука.Наприклад: На городі вирощують овочі.
2. Побудувати складові моделі слів: БАНАН, АҐРУС.2. Побудувати складові моделі слів: ОГІРОК, ГАРБУЗ.
3. Побудувати звукові моделі слів: ЯБЛУКА, ГРУШІ.3. Побудувати звукові моделі слів: БУРЯК, ЦИБУЛЯ.

(Слова для складового та звукового аналізу подані на предметних малюнках, які прикріплені на дошці для І і ІІ варіантів. Складові та звукові моделі слів учні будують на аркушах після складання схеми речення. Послідовність схем повинна відповідати послідовності предметних малюнків, розміщених на дошці.

Підсумкові роботи перевіряються вчителем до наступного уроку.)

Урок № 16. Тема. Підсумковий урок добукварного періоду. Перевірка здобутих знань і вмінь. Конспекти уроків читання, 1 клас

Повернутись на сторінку Уроки читання 1 клас