Урок 168 (письмо). Тема. Закріплення знань про вивчені букви та звуки. Списування з друкованого тексту, уроки навчання грамоти 1 клас, букварний період

Урок 168 (письмо). Тема. Закріплення знань про вивчені букви та звуки. Списування з друкованого тексту, уроки навчання грамоти 1 клас, букварний період

Мета: повторити й закріпити в учнів навички написання складів, слів з вивченими буквами; удосконалювати навички письма під диктовку, списування з друкованого тексту, правильного поєднання букв; розвивати вміння зіставляти графічну форму друкованих і рукописних букв, усне зв’язне мовлення; збагачувати словниковий запас першокласників; виховувати у дітей охайність, старанність, інтерес до навчання.

Обладнання: каса букв, картки з друкованими і рукописними буквами, фішки для звукових моделей, сигнальні картки, предметні малюнки до загадок, робочий зошит, плакат «Правильно сиди під час письма».

ХІД УРОКУ 168 (письмо). Тема. Закріплення знань про вивчені букви та звуки. Списування з друкованого тексту, уроки навчання грамоти 1 клас, букварний період

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Фронтальне опитування
— Назвіть букви, написані на дошці.
рагакші
— Назвіть букви, які позначають голосні, приголосні звуки.
— З поданих букв утворіть слово.
— Назвіть свою улюблену іграшку. Опишіть її.

2. Відгадування загадки
— А про яку іграшку йдеться в загадці?

• У дівчинки Наталочки
Є іграшка одна:
Як заведеш — покрутиться
І спиниться вона. (Дзиґа)

3. Побудова звукової моделі слова дзиґа
— Чи співпадає кількість звуків і букв у цьому слові? Чому?

Фізкультхвилинка

III. Повідомлення теми та завдань уроку
— Сьогодні на уроці ви будете читати склади, слова з вивченим буквосполученням, відгадувати загадки, писати під диктовку, списувати речення з друкованого шрифту, а також пригадаєте, які речення утворюють текст. На уроці ви повинні бути уважними, старанними, щоб правильно виконати всі завдання.

IV. Повторення та закріплення вивченого матеріалу

1. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розміщувати зошит під час письма

2. Письмо буквосполучення «дз» (у робочому зошиті в косу лінію)

Гра «[дз] чи [дз’]»
Учні користуються сигнальними картками двох кольорів.

Дзвін, кукурудза, ґедзь, дзьобати, дзюркотить, ґудзик, дзвінко, дзьоб, дзеленчати, дзвіночки, дзиґа.

3. Письмо складів під диктовку
Дза, дзи, дзу, дзьо, дзі, дзя, дзе, дзо, дзю.

Гра «Відшукай початок»

Ридають літери у кожному рядочку.
Від слів лишилися лише тільки шматочки.
Початок треба відшукати,
Щоб всі слова ті врятувати.

-ґа, -бати, -ркало, -рчати.

4. Письмо слів-відгадок
— Відгадайте загадки і запишіть слова-відгадки.

• Білі зуби маю, та усі ховаю.
Довгі коси маю, та не заплітаю. (Кукурудза)

• Знаєш ти його давно.
Не вікно, хоча й скляне.
Підморгнеш йому — й воно
Твоїм оком підморгне. (Дзеркало)

— Пригадайте, яка іграшка була в Наталочки. Запишіть це слово.
— Із записаних слів оберіть трискладове і виконайте його звуко-буквений аналіз.

5. Списування речень з друкованого шрифту

Прийдеш до лісу і чуєш дзвін. То дзвонять квітки конвалії. Кожна квітка — маленький срібний дзвіночок.
— Назвіть слова з буквосполученням дз.
— Чи можна ці речення назвати текстом? Чому?

V. Підсумок уроку
— Що сподобалось вам на уроці?
— Чи можна списані вами речення назвати текстом? Чому?

Урок 168 (письмо). Тема. Закріплення знань про вивчені букви та звуки. Списування з друкованого тексту, уроки навчання грамоти 1 клас, букварний період

Повернутися на сторінку Уроки навчання грамоти 1 клас